
A rövidpályás gyorskorcsolya és a műkorcsolya fiatal tehetségeit díjazták a Magyar Olimpiai Bizottság szakmai együttműködésével létrejött első téli Szentkirályi Tehetségprogram eredményhirdetésén. A fiatal tehetségek kiválasztásában részt vettek a hazai rövidpályás gyorskorcsolyasport kiválóságai, a pekingi olimpiai arany- és bronzérmes Liu Shaoang és a bronzérmes Liu Shaolin Sándor. A támogatással az ifjú nyertesek egy lépéssel közelebb kerülhetnek ahhoz, hogy a Liu testvérek nyomdokaiba lépve tovább növeljék hazánk téli olimpiai aranyérmeinek számát.

„A kutatás célja, hogy szeretnénk felmérni a tapasztalatokat, megéléseket a sportban. Az eredmények alapján pedig olyan programokat kidolgozni, amelyek a jövőben megelőzhetik a gyerekek bántalmazását” – mondta Drávucz Rita világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, a tanácsadó testület és a Magyar Olimpiai Bizottság Esélyegyenlőségi Bizottságának tagja.

Lőrincz Tamás birkózó a 2012-es londoni olimpia után már másodjára, testvére, Viktor viszont első alkalommal járt Mátyásföldön, az Erzsébetligeti Színházban. A két klasszis birkózó a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör meghívására érkezett a kerületbe. Közülük Viktor volt a gyorsabb, aki szándékosan annyival korábban érkezett a rendezvényre, hogy a hagyományos Varjú-est előtt még meg tudta látogatni a Kertváros SE erzsébetligeti birkózó szakosztályát is, ahol személyesen találkozhatott a gyerekekkel.

A belvárosi Olimpia Parkban a Paralimpiai Bajnokok Falánál február 22-én délelőtt koszorúzással és mécsesgyújtással kezdődött meg a Magyar Parasport Napjának rendezvénysorozata, melynek keretében délután letették az esküt a pekingi paralimpiára utazó Dumity Richárd alpesisíző és kísérői.

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) ismét díjazta legjobbjait. A jelenleg hatvan tagszövetség ernyőszervezeteként működő NVESZ a fővárosi Stefánia Palotában a 2021-es világversenyeken eredményes sportolóknak (világbajnokságokon, Európa-bajnokságokon dobogós helyezettek) adott át elismeréseket. Az eseményen részt vett a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyulay Zsolt is.

Viszonylag ritkán fordul elő, hogy ha egy olimpiai érmes vízilabdázónak a nevét beírjuk a Google-be, akkor több találatot kapunk civil életében elért eredményeiről, mint a sportban „elkövetett” teljesítményéről. (fotó: Molnár Ádám)

Február 19-én, egy hónapon át tartó, méltósággal viselt betegség után életének 92. évében elhunyt Vida Gábor, olimpikon, MOKSZ-életműdíjas sportoló, edző. A szomorú hírt Vida Gábor lánya erősítette meg.

Megemlékezés az Óbudai temetőben, kiállítás és az olimpiai eszme népszerűsítése Debrecenben, búcsúztatások a Szent István Bazilikában és Vonyarcvashegyen – kollégáink írása. A Magyar Olimpiai Akadémia elmúlt, tartalmas hetének hírei következnek.
.jpg)
A Magyar Birkózó Szövetség ezzel a mottóval hirdeti a március 28. és április 3. között Budapesten rendezendő Európa-bajnokságot.

Kialudt a február 4-én meggyújtott láng, ezzel vasárnap hivatalosan is befejeződött Pekingben a XXIV. téli olimpia, amely a magyarok számára több szempontból sporttörténelmi jelentőségű volt.