
Kialudt a február 4-én meggyújtott láng, ezzel vasárnap hivatalosan is befejeződött Pekingben a XXIV. téli olimpia, amely a magyarok számára több szempontból sporttörténelmi jelentőségű volt.
.jpg)
Isztambul érintésével közel félórás késéssel hazaérkezett Budapestre a magyar rövidpályás gyorskorcsolya válogatott.

„Az életben az nyer, aki ad” – akár ez is lehetne a mottója Czigány Kinga olimpiai bajnokunknak, aki aktív pályafutása után Kanadában, és más embereknek való segítségnyújtásban találta meg önmagát.

Súlyos betegség után, 62 éves korában elhunyt Pásztor Szabolcs (balról a 3.), a szöuli olimpián 6. helyezést elért párbajtőrcsapat tagja.

Mi köze J. F. Kennedy-nek, a vízilabdának és a fül-orr-gégészetnek egymáshoz? – tehetnénk fel a találós kérdést, melyre gyorsan meg is adjuk a választ, hiszen bármilyen hihetetlen, ezek mind köthetőek Hammerl Lászlóhoz, a Nemzet Sportolójához. Hogyan? Olvass tovább! (fotó:MTI/Kovácsd Tamás)

Ez már az egymást követő második téli olimpia, amikor a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott történelmet ír. Látszik, hogy a csapatnál professzionális munka folyik - jelentette ki hétfőn Schmidt Gábor, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) alelnöke Pekingben.
„Ebben a közegben élek közel 40 éve, mindenkit ismerek, különösen erős a kötődésem és az elkötelezettségem.”

Kozuback Kamilla, Magyarország első hódeszkás olimpiai résztvevője 12 vetélytársát megelőzve a 17. helyen végzett a Big Air versenyszám hétfői selejtezőjében az ötkarikás játékokon.

A pekingi téli olimpia utolsó egyéni férfi rövidpályás gyorskorcsolyázó távján, 500 m-en olimpiai bajnoki címet nyert Liu Shaoang. Vasárnap Kékesi Márton 34. lett az alpesi sízők férfi óriás-műlesikló számában.

A pekingi téli olimpia első pénteki versenynapján ismét a rövidpályás gyorskorcsolyázókért és a férfi sífutónkért szurkolhatunk.