
Súlyos betegség után, január 24-n elhunyt Csollány Szilveszter olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász – tájékoztat közös közleményében a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Torna Szövetség. Sydney bajnoka 51 évet élt. Az olimpiai bajnok, háromszoros olimpikon tornász nemcsak sportolóként ért el kimagasló eredményeket, hanem kiváló férj és nagyon jó édesapa is volt.

Bánhidi Ákos, a rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott edző-menedzsere megnevezte a pekingi téli olimpián résztvevő férfi és női sportolók névsorát.

A szerda délutáni határidőig Gyulay Zsolt és dr. Hajdu Balázs nyújtott be pályázatot a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki tisztségére. Mint ismert, a pozíciójában 2020. júniusában megerősített Kulcsár Krisztián január 31-ei hatállyal mondott le a tisztségről, az elnökválasztó közgyűlésre január 29-én kerül sor. A MOB új elnöke február elsejétől láthatja el a feladatát.

A pekingi téli olimpia egészségügyi vonatkozásai és az olimpiai események részvételéhez szükséges minimum-követelmények szerepeltek a Magyar Olimpiai Bizottság Orvosi Bizottsága idei első ülésének napirendjén. A január 17-ei eseményen részt vett dr. Fazekas Attila, az EMMI helyettes államtitkára, dr. Kamuti Jenő és Vári Attila a MOB elnökségének tagja, valamint Vékássy Bálint főtitkár is.

Január 14-én elbúcsúztatták Dr. habil. Szabó Béla, professzor emeritust, a Magyar Olimpiai Akadémia Tanácsának korábbi tagját Jászárokszálláson. Január 10-én Belvárosi olimpikonok címmel nyílt kiállítás Debrecenben, a Méliusz Juhász Péter Könyvtár Benedek Elek Könyvtárában. A Magyar Olimpiai Akadémia aktuális hírei következnek.

A februári téli olimpiára utazó versenyzőkről hozott döntést a Magyar Sí Szövetség elnöksége 2022. január 17-én.

Műkorcsolyában a rangos hatodik helyen végzett az Európa-bajnokságon a párosok között Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk. Kézilabdában kedden dől el, hogy a férfi magyar válogatott tovább lép-e az Európa-bajnokság középdöntőjébe. Vívásban a nyolc között búcsúzott a világkupa egyéni tőrversenyen Kondricz kata, illetve a kardozó Szatmári András. Kékesi Márton FIS-versenyt nyert műlesiklásban. Snowboardban Kozuback Kamilla a svájci Laaxban megerősítte FIS-pontjait, és a nemzetközi szövetség honlapja szerint olimpiai kvótát szerzett. Sportlövőink 6 érmet, közte egy aranyat szereztek a rušei GP-versenyen. Vas Kata Blanka egy bronzérmes helyezéssel melegített a közelgő terepkerékpáros világbajnokság előtt.

A Nemzetközi Sí Szövetség (FIS) hétfőn kora délután a honlapján tette közzé a 2022-es téli olimpiára kvalifikált sportolók listáját. A felsorolás a sízők mellett a snowboardosokat is tartalmazza: ezek alapján Pekingben Magyarországot a hódeszkások versenyében Kozuback Kamilla képviselheti.

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége január 29-re elnökválasztó közgyűlést hívott össze. A meghívó teljes szövege, benne az elnökválasztással kapcsolatos információk alább olvasható.