
Szervezőbizottsági ülés a Stefánia Palotában, kiállítás Debrecenben, Bóbis Gyula-megemlékezés Farkasréten. A Magyar Olimpiai Akadémiai elmúlt másfél hetének hírei következnek.
Fantasztikus, hogy van már érmünk a pekingi olimpián - mondta Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke azt követően, hogy a helyszínen tekintette meg a rövidpályás gyorskorcsolya vegyes váltó döntőjét. Előtte snowboardon járt, és több találkozón is részt vett. A sportvezetőnek zsúfolt a naptára Pekingben...

A magyar rövidpályás gyorskorcsolya vegyes váltó Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Krueger Henry-John összeállításban szerezte a magyar küldöttség első érmét, egy bronzot a pekingi olimpián, ahol snowboardban meg debütáltunk.

A Magyar Sportlövők Szövetsége február 5-én hírlevelében tudatta, hogy újabb fantasztikus ikonját vesztette el a sportág, 67. életévében tragikus hirtelenséggel elhunyt Bodnár Tibor moszkvai olimpikon, 5. helyezett sportlövő.

Február 4-én a pekingi Madárfészekben fellobbant az olimpiai láng, ezzel hivatalosan is elkezdődött a XXIV. Téli Olimpiai Játékok.

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság új elnöke, gyakorlatilag első tevékenységeként megérkezett Pekingbe, a téli olimpiára, és meglátogatta az olimpiai falut, a Magyar Olimpiai Csapatot.

A pekingi Kínai Nemzeti Kongresszusi Központban február 3-án megkezdődött a Nemzetközi Olimpiai Bizottság 139. kongresszusa. „A pekingi olimpia biztonságos és kitűnő lesz, miközben új korszakot nyit globálisan a téli sportok számára" – jelentette ki az ülésen Thomas Bach, a NOB elnöke csütörtökön, egy nappal a hivatalos pénteki megnyitó előtt. A sportdiplomáciai csúcson tárgyalták a 2028-as programot is.

A XXIV. Téli Olimpiai Játékokok üzenete és arculata szervesen összekapcsolódik egymással, együtt jelenítik meg, valamint hordozzák az olimpizmus szellemiségét és jövőképét. Az olimpizmus eszmeisége kapcsán a G20-ak állam- és kormányfői a Rómában tett közös nyilatkozatukban is kiemelték, hogy mennyire fontos az olimpizmus szerepe a SARS2-COVID világjárvány utáni világban. „A 2022-es pekingi téli olimpiai és paralimpiai játékokra, mint a világ minden tájáról érkező sportolók versenyzési lehetőségeire tekintünk, amelyek az emberiség ellenálló-képességének szimbólumaként szolgálnak."

Két alpesi síző: a kétszeres olimpikon Kékesi Márton és az EYOF-induló Tóth Zita viszi a magyar zászlót a pekingi téli olimpia megnyitóján.

Öt negatív teszt teljesítése után kedd este Isztambulon át elutazhatott Pekingbe a rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu Shaoang