Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

Somorján találkoztak az európai olimpiai bizottságok vezetői
2021-11-26

Somorján találkoztak az európai olimpiai bizottságok vezetői


Az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) égisze alá tartozó 50 nemzeti olimpiai bizottság közül 44-en személyesen jelentek meg, hárman pedig online csatlakoztak a szlovákiai eseményhez. A szervezet 41. szemináriumán részt vett többek között Spyros Capralos, az Európai Olimpiai Bizottság idén megválasztott görög elnöke, valamint az olasz Raffaele Pagnozzi főtitkár is. A magyar küldöttséget Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Vékássy Bálint főtitkár, valamint Dósa Viktória tokiói és pekingi olimpiai csapatvezető képviselte.

Tovább
Rangos elismerést kapott az Európai Olimpiai Bizottságtól Kamuti Jenő
2021-11-26

Rangos elismerést kapott az Európai Olimpiai Bizottságtól Kamuti Jenő


Az európai sportvezetők elismerésére alapított European Olympic Laurel-díjat kapott az Európai Olimpiai Bizottságtól (EOC) dr. Kamuti Jenő. A Nemzet Sportolója-címmel is kitüntetett magyar sportdiplomata a kitüntetést az EOC 41. szemináriumán, a szlovákiai Somorján vette át november 26-án.

Tovább
Knoch Viktor sportolói bizottsági tagként vett részt az európai szervezet szemináriumán
2021-11-26

Knoch Viktor sportolói bizottsági tagként vett részt az európai szervezet szemináriumán


A szlovákiai Somorján rendezte az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) a 41. szemináriumát, amelyen az európai szervezet sportolói bizottságának tagjai is találkoztak. Az ülésen részt vett Knoch Viktor, akit október elején választottak az akkor megalakuló grémium tagjai közé.

Tovább
„A MOB a legmesszebbmenőkig kiáll a gyerekek jogaiért”
2021-11-26

„A MOB a legmesszebbmenőkig kiáll a gyerekek jogaiért”


Olimpikonok, sportszakértők; a Magyar Olimpiai Bizottság és a Hintalovon Alapítvány összefogása a gyerekekért: indul a NEMECSEK Sport Program. A projektben közreműködik a MOB Esélyegyenlőségi Bizottsága; a Tanácsadó Testületnek több olimpikon is tagja.

Tovább
Az olimpiai család is köszöntötte az egyetemista sportolókat
2021-11-26

Az olimpiai család is köszöntötte az egyetemista sportolókat


A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) megtartotta hagyományos Év Egyetemi Sportolója Díjátadó Gáláját. A díjakat a Testnevelési Egyetemen, a hatályban lévő járványügyi intézkedések betartásával adták át, az eseményen esküt tett a 2021-es Téli Universiadéra utazó magyar csapat is. A résztvevőket az olimpiai család nevében Schmidt Gábor, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség első embere köszöntötte.

Tovább
Nátrán Roland a nemzetközi szövetség alelnöke lett
2021-11-26

Nátrán Roland a nemzetközi szövetség alelnöke lett


Nátrán Roland bekerült a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) elnökségébe és a pénzügyekért felelős alelnökké választották. A houstoni világbajnokság keretében megtartott szerdai kongresszuson a német Thomas Weikertet a svéd Petra Sörling követte az elnöki poszton.

Tovább
Felavatták az olimpiai ezüstérmes Kiss Antal síremlékét
2021-11-25

Felavatták az olimpiai ezüstérmes Kiss Antal síremlékét


A tatabányai Síkvölgyi temetőben november 25-én felavatták az olimpiai ezüstérmes gyalogló Kiss Antal síremlékét. Mexikó ezüstérmesére Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság tagja emlékezett; a sírnál Győr Béla, a MOB Hagyományőrző Bizottságának tagja, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára is virágot helyezett el.

Tovább
Vezetőképző mentorprogram szakmai partnere a MOB
2021-11-25

Vezetőképző mentorprogram szakmai partnere a MOB


A Womentor női vezetőképző mentorprogramot négy szakmai szervezet támogatja szakmailag: a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Edzők Társasága, a Testnevelési Egyetem és a Sport TV. A projekt keretében Farkas Petra 2021-es U23-as Európa-bajnok, a 2019-es minszki Európa Játékokon résztvevő távolugrót a MOB székházában Drávucz Rita és Fodor Anett, a MOB Esélyegyenlőségi Bizottságának tagja kalauzolta.

Tovább
Baji Balázst választották a MOB Sportolói Bizottságának élére
2021-11-24

Baji Balázst választották a MOB Sportolói Bizottságának élére


A MOB új Sportolói Bizottságának november 24-ei alakuló ülésén dr. Baji Balázs kétszeres olimpikont, világbajnoki bronz-, Európa-bajnoki ezüstérmes – „civilben” állatorvos – gátfutó atlétát választották a testület tagjai elnökké, aki ezzel tagja lesz a MOB elnökségének és közgyűlésének is. A bizottság még egy közgyűlési tagot választott a négyszeres olimpikon, olimpiai és világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnok judós Csernoviczki Éva személyében. Mindketten tagjai voltak az előző grémiumnak is, és mindkét sportembert a tokiói olimpián résztvevő sportolók választották a bizottságba a november 13-ai sportolói fórumon.

Tovább
Mintegy 70 kedvezményezettet köszöntött a MOB Mező Ferenc Sportbizottsága
2021-11-24

Mintegy 70 kedvezményezettet köszöntött a MOB Mező Ferenc Sportbizottsága


Hagyományos évvégi találkozóját rendezte november 24-én a Magyar Olimpiai Bizottság Mező Ferenc Sportbizottsága.

Tovább
Infoartnet