
Életének 88. évében, november 23-án reggel elhunyt Domby Iván, az olimpiai hagyományőrzés egyik élharcosa, a MOB Hagyományőrző Bizottságának egykori tagja, aki a Farkasréti temetőben található Olimpiai Bajnokok Emlékfalának létrejöttében ötletadóként és a kivitelezés támogatójaként elévülhetetlen érdemeket szerzett. A hírt családja osztotta meg a Magyar Olimpiai Bizottsággal és a Magyar Olimpiai Akadémiával.

A rendkívül sikeres tokiói ötkarikás játékok után már Párizsra fókuszál a magyar kajak-kenu sportág. A szakmai előkészületek már megkezdődtek, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) delegációja az elmúlt héten járt a francia fővárosban. Az új olimpiai program, valamint kvótaszámok esetleges csökkentése is hatással van a kapitányok által kigondolt felkészülési programra. A szakmai stáb kedden sajtótájékoztatón ismertette az elképzeléseket.

A rövidpályás gyorskorcsolyázók a debreceni olimpiai kvalifikációs világkupán egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek, és nagy lépést tettek több számban az olimpiai részvételre. A férfi párbajtőrcsapat negyedik helyezéssel rajtolt az idei világkupa-sorozat első állomásán. Norvégiában közelebb került mindkét magyar gyorskorcsolyázó az olimpiai szinthez. Tadissi Martial ötödik a karate világbajnokságon. Babos Tímea számára az elődöntő jelentette a végállomást a luxemburgi ITF-tornán.

A Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play Bizottsága pályázatot hirdet fair play-díjak elnyerésére. A javaslatokat 2022. január 15-ig várják. Pályázni hat kategóriában lehet.

A MOB Fair Play Bizottsága immár több éve díjazza a tudomány és a művészet jeles képviselőit is. Utóbbi kategóriában tavaly Halász Judit színművész - énekest tartotta Életműdíjra érdemesnek a bizottság. A november 11-ei díjátadó gálán a Kossuth- és Jászai Mari-díjas érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja nem tudott jelen lenni, így utólag a Vígszínház színpadán vette át a kitüntetést dr. Kamuti Jenőtől, a bizottság elnökétől.

Hatvan évvel ezelőtt, 1961. november 21-én hunyt el dr. Mező Ferenc sporttörténész, sportdiplomata, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke, Magyarország egyetlen szellemi olimpiai bajnoka. Rá emlékezünk...

A Magyar Olimpiai Bizottság a párizsi olimpia évének végéig, 2024 decemberéig szóló együttműködési megállapodást kötött az Albán Nemzeti Olimpiai Bizottsággal. A partnerségi dokumentumot Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke és Fidel Ylli, az albán bizottság első embere írta alá november 19-én Tiranában. A magyar küldöttség találkozott az albán miniszterelnökkel, az ország sportminiszterével és Tirana polgármesterével is. A sportdiplomáciai eseményen részt vett a két ország olimpiai bizottságának főtitkára: Vékássy Bálint és Gerti Shima is.

Együttműködési keretmegállapodást kötött a gyermekek védelmének jegyében a Magyar Olimpiai Bizottság a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvánnyal. A projektben a világbajnok, többszörös olimpikon édesanya: Drávucz Rita vízilabdázó és Sastin Marianna birkózó is részt vesz.

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége 2021. november 27-én (szombat) 10 órára, a Budapest Kongresszusi Központba (cím: 1123 Budapest, Jagelló út 1-3.) hívja össze következő közgyűlését.

Két fő híján felállt a Magyar Olimpiai Bizottság új Sportolói Bizottsága. A most 10 főt – köztük 5 olimpiai bajnokot – számláló testület a pekingi téli olimpia után bővül a teljes létszámra, de munkáját addig is elkezdheti, elnököt is választhat – sőt. Összeszedtük az új grémiummal kapcsolatos legfontosabb információkat.