
A magyar úszók a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 3 arany- és 1-1- ezüst- és bronzérmet szereztek. A judo olimpiai bajnok skalpját is begyűjtve Pupp Réka a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Bakuban zajló judo Grand Slam-tornán. A budapesti U23-as judo Eb-n két ezüst- és három bronzérmet szereztek a magyarok. Vas Kata Blanka folytatta éremgyűjtését, a hétvégén a cyclocross Európa-bajnokságon lett második a felnőttek mezőnyében. Az olimpiai hetedik Bicsák bence az előkelő harmadik helyen végzett Abu-Dzabiban a triatlon világbajnoki sorozaton. A belgrádi U23-as birkózó világbajnokságon Lévai Tamás végzett az élen a 77kg-os súlycsoportban. Bondár Anna első számú magyar női teniszezővé lépett az egyéni WTA-ranglistán.

Vasárnap lezárult a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) római tisztújító kongresszusa. A tokiói olimpiai bajnok Tótka Sándor hivatalosan is bekerült az ICF sportolói bizottságába, az első magyar SUP-világbajnokot, Horváth Noémit megválasztották a SUP-bizottság elnökének, Molnár Dóra bekerült az orvosi és antidopping bizottságba, a háromszoros olimpiai bajnok Storcz Botond a sprintbizottság tagja lett, Faludy András a maraton bizottságban jutott mandátumhoz. A delegáció tagja volt Schmidt Gábor, a hazai szövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke és Vékássy Bálint a honi ötkarikás szervezet főtitkára is.
A Magyar Olimpiai Akadémia 74. Vándorgyűlését november 6-án, szombaton, Szentendrén, az MH Szentendrei Helyőrségtámogató Parancsnokság Művelődési Központjában rendezték meg. Az esemény középpontjában a tokiói olimpiai szereplés és a Sportszázad bemutatása állt.

Sportdiplomáciai siker született magyar szempontból a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) Antalyában zajló tisztújító kongresszusán, ahol Altorjai Sándort, a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) főtitkárát újra beválasztották a nemzetközi szövetség döntéseit meghozó szervezetbe, a FIG Councilba. A magyar szakember tagja a Magyar Olimpiai Bizottság Sportszakmai Bizottságának is.

Életének 88. évében elhunyt Dömötör Gyula válogatott kenus, aki a VTSK sportolójaként az 1959-es duisburgi Európa-bajnokságon párjával, Hunics Józseffel C-2 1000 méteren aranyérmet, C-2 10000 méteren ezüstérmet szerezett. Az 1960-as római olimpia résztvevője, sokszoros magyar bajnok – tette közzé honlapján november 8-án a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.

A Nemzetközi Triatlon Szövetség Sportolói Bizottsága újraválasztotta a testület 10 tagját.

A lovaglás a párizsi olimpiáig az öttusa része marad, miközben 2023-tól a fiatalok versenyeit már az új módon, anélkül kell megrendezni. A Nemzetközi Öttusa Szövetség (UIPM) végrehajtó bizottsága csütörtökön videokonferencia keretében tájékoztatta a tagszövetségeket azokról a jelentős változásokról, amelyekről még az elmúlt héten saját hatáskörben döntött, ám közben különböző sajtóorgánumok kiszivárogtattak.

Október utolsó napjai is országszerte zsúfoltak voltak a Magyar Olimpiai Akadémia életében.

A Magyar Olimpiai Bizottság nyerte az Ötpróba Párizsba szervezői által kiírt közbeszerzési pályázatot.

A 2022-es téli olimpián (várhatóan) érdekelt sportági szakszövetségeknek tartott konzultációt az aktualitásokról és a várható feltételekről a Magyar Olimpiai Bizottság szerdán, a szervezet székházában. Vékássy Bálint főtitkár bevezetőjében a járvány miatti buborékrendszerű lebonyolítással és a várható szabályokkal kapcsolatban úgy fogalmazott: „nagyon szigorú olimpia lesz a pekingi”.