Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

Magyar pólóbronz a zárónapon
2021-08-08

Magyar pólóbronz a zárónapon


A magyar sportolók a tokiói olimpia zárónapján a férfiak vízilabdatornáján voltak érdekeltek. Együtesünk a spanyolok legyőzésével megnyerte a bronzmérkőzést, így a nők után a férfiak is bronzéremmel zártak, megszerezve Magyarország 20 érmét a japán fővárosban rendezett 32. nyári játékokon.

Tovább
75 esztendős Tóth Harsányi Borbála, Montreál bronzérmes kézilabdázója
2021-08-08

75 esztendős Tóth Harsányi Borbála, Montreál bronzérmes kézilabdázója


Augusztus 8-án ünnepli 75. születésnapját Tóth Harsányi Borbála olimpiai bronzérmes kézilabdázó (álló sor, j3), edző, testnevelő, nemzetközi ellenőr.

Tovább
Aranyos női négyes, történelmi érem női pólóban
2021-08-07

Aranyos női négyes, történelmi érem női pólóban

Bearanyozták az amúgy esős reggelt Tokióban a női kajaknégyesünk tagjai, miután aranyérmet nyertek 500 méteren. Az egység tagja volt Kozák Danuta, aki újabb elsőségével immár hatszoros olimpiai bajnoknak mondhatja magát, így ő lett a legsikeresebb magyar női versenyző az olimpiák történetében. Óriási csatában bronzérmet szereztek női vízilabdázóink, a sportág történetében ez az első magyar női olimpiai érem. Birkózásban, női kenuban és öttusában egy-egy pontszerző hely a szombati mérleg. 19 éremnél tartunk. Az utolsó előtti versenynap összefoglalója következik...

Tovább
Elhunyt az első magyar kenus olimpiai érmes, Novák Gábor
2021-08-06

Elhunyt az első magyar kenus olimpiai érmes, Novák Gábor


Néhány nappal 87. születésnapja előtt elhunyt Novák Gábor, a magyar kenusport első olimpiai érmese – adta hírül közösségi oldalán augusztus 6-án a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. A sportember a helsinki olimpián, a kenu egyesek versenyében, 10 000 méteren nyert ezüstérmével írta be magát a sportág krónikájába.

Tovább
Sporttörténeti bronz karatéban, női öttusaérem 17 év után, a férfi pólósoknak a bronz a tét
2021-08-06

Sporttörténeti bronz karatéban, női öttusaérem 17 év után, a férfi pólósoknak a bronz a tét


Két bronzérem a tokiói olimpia augusztus 6-ai versenynapjának kiemelkedő magyar termése. Hárspataki Gábor karatéban sporttörténelmet írt, Kovács Sarolta Athén – Vörös Zsuzsanna győzelme – után először nyert érmet női öttusában. A férfi vízilabdázók a harmadik helyért küzdhetnek vasárnap, a kajak-kenusok érmekért mennek szombaton. Napi összefoglalónk következik.

Tovább
A NOB-elnök szerint az olimpia felülmúlta a várakozásokat
2021-08-06

A NOB-elnök szerint az olimpia felülmúlta a várakozásokat


Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint a tokiói játékok felülmúlták az előzetes várakozásokat.

Tovább
Novák Ferenc és Pulai Imre is ellátogatott a kiállításra
2021-08-06

Novák Ferenc és Pulai Imre is ellátogatott a kiállításra


Sok más olimpiai bajnokhoz hasonlóan a 2000-es, sydney-i olimpiai aranyérmes kenuegység, Novák Ferenc és Pulai Imre is ellátogattak a Millenárisra az olimpiatörténeti kiállításra. Mindketten tárgyaikat is kölcsönözték a tárlatra. 

Tovább
Milák Kristóf és Szilágyi Áron a Millenárison, a Magyarock Lounge-on
2021-08-06

Milák Kristóf és Szilágyi Áron a Millenárison, a Magyarock Lounge-on


Június közepétől várja látogatóit a Világraszóló Bajnokaink - 177 mesés győzelem című egyedülálló olimpiatörténeti kiállítás a megújuló Millenárison. Az interaktív tárlatot kísérő, rendkívül népszerű Bajnokok Parkja programsorozat a vége felé közeledik, így igazán méltó és ünnepi programmal fordul a fináléra, hiszen augusztus 6-án 16 h-kor a Magyarock Lounge helyszínére látogat a két tokiói olimpiai bajnok: Milák Kristóf úszó és Szilágyi Áron vívó.

Tovább
A kajakozó Kopasz Bálint viszi a magyar zászlót a záróünnepségen
2021-08-06

A kajakozó Kopasz Bálint viszi a magyar zászlót a záróünnepségen


A tokiói olimpia vasárnapi záróünnepségén a kajakos olimpiai-, világ- és Európa-bajnok Kopasz Bálint viszi majd a magyar zászlót. 

Tovább
Tótka Sándor arany-, Rasovszky Kristóf ezüstérmes csütörtökön
2021-08-05

Tótka Sándor arany-, Rasovszky Kristóf ezüstérmes csütörtökön


A kajakozó Tótka Sándor arany-, Csipes Tamara pedig ezüstérmet nyert, a nyíltvízi úszó Rasovszky Kristóf ugyancsak második lett a tokiói olimpia csütörtöki versenynapján. A női vízilabda-válogatott az elődöntőben kikapott, a továbbiakban a bronzért küzdhet tovább. Magyarország 5 arannyal, 7 ezüsttel és 3 bronzzal (15 éremmel) a 13. helyen áll az olimpia nemzetek közti éremtáblázatán. Napi összefoglalónk következik… 

Tovább
Infoartnet