
Államalaításunk ünnepe alkalmából rangos elismeréseket adtak át augusztus 20-án. Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia egykori elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság Etikai Bizottságának tagja a legrangosabb állami kitüntetésben, Magyar Szent István Rendben, dr. Kertész István történész, a Testnevelési Egyetem olimpiatörténésze, a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának egykori tagja a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetésben részesült.

57 éve, 1964-ben szerepelt utoljára magyar férfi jégkorong-válogatott téli olimpián. Csütörtöktől vasárnapig ismét csatasorba állnak fiaink, hogy megszerezzék az olimpiai kvótát Rigában.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke augusztus 20-án átadta a Széchenyi-díjakat, melyeket még március 15-én ítélték oda. A rangos elismerésben részesült dr. Szakály Sándor, a Magyar Olimpiai Akadémia alelnöke és dr. Merkely Béla, a Magyar Olimpiai Bizottság Orvosi Bizottságának tagja is.

Hivatalosan is kezdetét vette a nyári paralimpia, miután ceremoniális keretek között megrendezték a nyitóünnepséget az Olimpiai Stadionban. A 37 fős magyar paralimpiai csapat tagjai 10 sportág 81 versenyszámában mérettetnek meg.

A Debreceni Honvéd Sport és Diáksport Egyesület Békessy Béla Olimpiai Baráti Kör Szakosztálya a tokiói olimpia idején és a játékok után is népszerűsítette az olimpiai eszmét.

Sajtótájékoztató keretein belül értékelte a Magyar Olimpiai Csapat tokiói szereplését a Magyar Olimpiai Bizottság vezetése. Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint rendkívül jól teljesített a húsz éremmel hazatért magyar csapat a vasárnap zárult tokiói játékokon.

Olyan eredménysort jegyezhet Tokióban a Magyar Olimpiai Csapat, amire negyedszázada, az atlantai olimpia óta nem volt példa. A 20 medálon 9 sportág osztozhat. A 32. nyári játékok mellé néhány magyar vonatkozású sporttörténeti pillanat is beírta magát az almanachba. A Magyar Olimpiai Bizottság szerdán sajtótájékoztató keretében értékeli a Magyar Olimpiai Csapat tokiói szereplését.

A budapesti BOK Csarnokban köszöntötték hétfőn a tokiói olimpián szerepelt magyar sportolókat, érmeseket és helyezetteket. A több száz szurkoló előtt rendezett ünnepségen Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke rövid köszöntőjében kiemelte: "Ugyanolyan szeretettel fogadják most a magyar olimpikonokat, ahogyan ők törekedtek arra Tokióban, hogy az ország minden lakosának örömet szerezzenek. Jó volt Tokióban magyarnak lenni! Köszönet ezért a sportolóknak, az edzőiknek, a szakosztályoknak, a kluboknak, a családtagoknak, szurkolóknak és a magyar kormánynak" – tette hozzá.
Olyan eredménysort jegyezhet Tokióban a Magyar Olimpiai Csapat, amire negyedszázada, az atlantai olimpia óta nem volt példa. A 20 medálon 9 sportág osztozhat. A 32. nyári játékok mellé néhány magyar vonatkozású sporttörténeti pillanat is beírta magát az almanachba.

Az Olimpiai Stadionban rendezett vasárnapi záróünnepséggel véget ért a 32. nyári olimpia Tokióban. Az olimpiai lobogót Koike Juriko tokiói kormányzó átadta Thomas Bachnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökének, aki Anne Hidalgónak, a három év múlva rendező Párizs polgármesterének nyújtotta át. A Magyar Olimpiai Csapat 20 éremmel az éremtábla 15. helyén zárt. A sportolók fogadására a BOK Csarnokban hétfőn 17 órától kerül sor.