
65 esztendős korában elhunyt Puhl Sándor világhírű labdarúgó játékvezető – tájékoztat honlapján a Magyar Labdarúgó Szövetség. Az 1994-es világbajnoki döntőt és az 1997-es BL-döntőt dirigáló magyar szakember, sportvezető 2005-2006-ban sportága képviseletében tagja volt a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlésének is.

A Magyar Olimpiai Bizottság szervezésében Budapesten üléseznek csütörtöktől szombatig a közép- és délkelet-európai országok (Central & South – Eastern European NOCs Meeting, CSEENOCs Group) olimpiai bizottságainak vezetői. A 19 nemzetet tömörítő közösség olimpiai bizottságának elnöke, alelnöke és főtitkára kapott meghívást a sportdiplomáciai találkozóra, amelyre csütörtökön 16 országból érkeztek az ötkarikás sportvezetők.

Jónyer Istvánt javasolják a Nemzet Sportolói társaságuk új tagjának. A Nemzet Sportolói exkluzív társaságban a tájfutó Monspart Sarolta április 24-i halálával üresedett meg egy hely a tizenkettőből. A már a jelenlegi tagok közötti szavazás első körében kiválasztott Jónyer István négyszeres világbajnok asztaliteniszező, a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlésének tagja. A 70 éves sportember pályafutása alatt a vb-ken a 4 arany mellett 3 ezüstöt és 1 bronzot, az Eb-ken pedig 4 aranyat, 4 ezüstöt és 5 bronzot gyűjtött, ő volt az 1970-es évek egyik legjobb játékosa.

A tokiói játékok előtti utolsó ülését tartotta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Koordinációs Bizottsága. John Coates, a bizottság elnöke kiemelte, a nyitóünnepség előtt 65 nappal az olimpiai falu lakóinak 75%-a már be van oltva, amely számadat jóval 80% felett alakul majd a játékok idejére.

Alakuló ülést tartott dr. Bukta Zsuzsanna vezetésével a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA). „Az olimpiai akadémia a jövőt jelenti” – jelentette ki az eseményen Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke.
Születésnapja után négy nappal, május 18-án, életének 76. esztendejében elhunyt Pethő Zsuzsanna – tájékoztatta a család a Magyar Olimpiai Bizottságot. Az egykori sikeres kézilabdázó tagja volt a Montreálban bronzérmet nyert magyar női válogatottnak, kapus volt.

Dr. Bodnár András vezetésével, dr. Szabó Tünde és Kulcsár Krisztián részvételével megtartotta alakuló ülését május 17-én a MOB Mező Ferenc Sportbizottsága. A testület tárgyalta az ügyrendet, illetve támogatásokról is döntött.

Dr. Tállay András ortopéd sebész, sportorvos, a Magyar Olimpiai Bizottság Orvosi Bizottságának elnöke, a tokiói Magyar Olimpiai Csapat vezető orvosa sikeresen elvégezte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kétéves sportorvosi posztgraduális képzését. A részvételt a MOB közreműködésével a NOB Olympic Solidarity alapja támogatta.

A szegedi kajak-kenu világkupán eldőlt, hogy a Balla, Takács duó képviselheti hazánkat a C2 500m-es távon az olimpián. Gulyás Michelle harmadik lett az öttusa világkupa-fináléban. Két szakaszon keresztül Valter Attila viselhette a rózsaszín trikót a Giro d' Italia kerékpáros körverseny. A vitorlázó Berecz Zsombor negyedik lett a finn dingi Gold Cup-on. A budapesti vizes Eb-n az első héten egy ezüst- és két bronzérmet szereztek sportolóink. A női röplabda-válogatott kijutott az Eb-re. A gyaloglók csapat Európa-bajnokságán elmaradtak atlétáink az olimpiai szinttől. Evezésben nem szereztek újabb olimpiai indulást sportolóink. Hétvégi összefoglalónk következik.

Dr. Neszmélyi Emil személyében új magyar bírája van a lausanne-i székhelyű Nemzetközi Sport Választott Bíróságnak (CAS). A jogi szakember több ciklus óta tagja a Magyar Olimpiai Bizottság Jogi Bizottságának is.