
A BOM a Magyar Sportért Közhasznú Alapítvány kihirdette új ösztöndíjasai névsorát. A program újdonsága, hogy a tandíjköteles képzésben résztvevők mellett az állami ösztöndíjasok is benyújthatták pályázatukat. A huszonöt fiatal sporttehetség az ösztöndíjprogram keretében közel 22 millió forintos támogatásban részesül.

A birkózó Sastin Mariann a 3. helyen végzett az idei első nemzetközi versenyén, Kijevben. A budapesti fedett pályás öttusaverseny selejtezőjéből 8 női és 13 férfi versenyzőnk jutott be a hét elején megrendezendő fináléba. A prágai European Open versenyen 3 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek fiatal judosaink. Dohában öt magyarral rajtolt a nemzetközi asztalitenisz-versenyidény. Fucsovics Márton feljutott a rotterdami tenisztorna főtáblájára. Valter Attila világbajnokot előzött meg az Arab Emirségek országúti körversenyén. Két magyar sífutó is teljesítette a 2022. évi téli olimpiai szintet. Hétvégi összefoglalónk következik.

Amikor a legtöbben lélekben már a lövészárkokba készültek, két japán atléta, Sueo Oe és Shuehi Nishida Berlinben megmutatta, mik is az igazi emberi értékek.
Február 28-án ünnepli 60. születésnapját a moszkvai ötkarikás játékok légsúlyú ökölvívó bronzérmese, Váradi János. Isten éltesse!

Szűk családi és sportbaráti körben a Dunán, egy hajón búcsúztatták el a magyar birkózócsalád január végén elhunyt illusztris tagját, a kétszeres olimpiai bronzérmes és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnoki 2. és 3. helyezett Csatári Józsefet.

Életének 87. évében elhunyt Kruj Iván, a Ferencváros egykori birkózója, majd edzője, a szabadfogású válogatott volt edzője, sportvezető - adta hírül február 24-én a Magyar Birkózó Szövetség. A sportág legendája 1972 és 2004 között 9 olimpián vett részt vezetőbíróként.

Ülést tartott szerdán Bacsa Péter vezetésével a Magyar Olimpiai Bizottság Sportszakmai Bizottsága. A napirendi pontok a munkacsoportokra is kiterjedtek.

Február 24-én tartotta – most már hagyományosnak mondható – konferenciáját a Magyar Edzők Társaságával (MET) együttműködve a MOB Nők a Sportban Bizottsága „Nők a vízilabdában. Az edző is ember” címmel, melynek felszólalója volt dr. Bukta Zsuzsanna és Kolozsi Ildikó.

Szalay-Berzeviczy Attila vezetésével február 23-án megtartotta alakuló ülését a Budapest 2032 Bizottság. A Magyar Olimpiai Bizottság székházában rendezett eseményen részt vett Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke, Deutsch Tamás és Schmidt Gábor alelnök, Kovács Antal elnökségi tag és Vékássy Bálint főtitkár is.

Június 4. és 6. között Debrecenben talál majd gazdára az utolsó indulási jog a férfiaknál és a nőknél is a tavalyról idénre halasztott tokiói olimpia 3x3-as kosárlabdatornájára.