
A Nemzetközi Evezős Szövetség (World Rowing) a helyi szervezőkkel, egészségügyi szervezetekkel együttműködve meglehetősen körültekintő, nehéz elemző munka után hozta meg döntését, amellyel zöld utat adott a két rendkívül fontos verseny számára. Ugyanakkor bejelentették, hogy a Világkupa sorozat második, luzerni állomása is megrendezésre kerül. Mindhárom versenyen szigorú a járvány terjedését megelőző szabályok lesznek érvényben.

Három magyar judós, Pupp Réka, Karakas Hedvig és Tóth Krisztián is megerősítette kvótás helyét az olimpiai kvalifikációs pontversenyben a tel avivi World Tour-viadalon. A férfi kosárlabda-válogatott kijutott a 2022. évi Európa-bajnokságra. Szkeletonban innsbrucki Európa-kupán indult első alkalommal magyar versenyző, dr. Kocsis Domokos ezzel sporttörténelmet írt. Az olimpikon Kékesi Márton az előkelő 25. helyen végzett műlesiklásban a Cortina d'Ampezzóban rendezett világbajnokságon. Hétvégi összefoglalónk következik.

Rotterdamban vasárnap kisorsolták a tokiói olimpia férfi és női vízilabdatornájának csoportbeosztását. A női válogatottunk Oroszország, Kína, Egyesült Államok és Japán, míg férfiválogatottunk Dél-Afrika, Egyesült Államok, Görögország, Japán és Olaszország mellé került egy csoportba.

Pénteken a Rákoskeresztúri Újköztemetőben végső búcsút vettek Pazár Sándortól, a Budapesti Spartacus SC egykori elnökétől, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli tagjától.

Február 19-én ünnepli 80. születésnapját Szöllősi Imre, a honi sportélet ’60-as éveinek meghatározó alakja, háromszoros olimpiai érmes, világbajnok, többszörös Európa-bajnok kajakozó. Isten éltesse!

Az eddigi japán olimpiai miniszter, a hétszeres olimpikon, gyorskorcsolyázóként bronzérmes Hasimoto Szejko lett az idén nyárra halasztott tokiói ötkarikás játékok szervezőbizottságának új vezetője – jelentették be a bizottság végrehajtó testületének ülésén február 18-án a japán fővárosban.

A Magyar Edzők Társasága (MET) és a Magyar Olimpiai Bizottság Nők a Sportban Bizottsága közösen rendez konferenciát február 24-én 10 órától. A „Nők a vízilabdában. Az edző is ember.” – elnevezésű fórum élőben online, Zoom-alkalmazáson keresztül lesz elérhető.

Rövid, súlyos betegség után elhunyt Turu István (a képen balról a 3.) olimpikon ökölvívó. A magyar férfiválogatott egykori edzője 58 éves volt.

Tatán rendezték a kötöttfogású birkózók rangos nemzetközi tornáját, ahol négy magyar állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. A debreceni, 65. Bocskai István ökölvívótornán egy magyar örülhetett a végső diadalnak. Az ausztrál nyílt teniszbajnokságon mindhárom magyar búcsúzott a további küzdelmektől. Február 21-én Rotterdamban készítik el a tokiói olimpia vízilabdatornájának csoportbeosztását. Hétvégi összefoglalónk következik.

A Hajdúnánási Hódos Imre Sportcsarnokban február 13-án 11. alkalommal rendezték meg a létesítmény olimpiai bajnok névadójáról elnevezett karatekupát. A versenyre meghívást kapott a Debreceni Honvéd Sportegyesület Békessy Béla Olimpiai Baráti Kör Szakosztálya is, azzal a céllal, hogy a versenyzők a kör által szervezett vándorkiállításon keresztül megismerjék a Hajdú-Bihar megyéhez kötődő olimpikonokat, azok sportpályafutását. A tárlaton megemlékeznek természetesen a város szülöttjéről Hódos Imre birkózóról is.