
A #youngary csapat, azaz a Buenos Aires-i magyar delegáció értékes tagja, Sándorházi Vivien elmondta céljait és álmait. A 17 éves tollaslabdázó tavaly már a magyar sporttörténelem-könyvekbe véste nevét két Európa-bajnoki címmel, a sikert azóta is tovább hajszolja.

A 15. Nyári Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak jövőre Baku lesz a házigazdája. A fesztivál programja most vált teljessé.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság, és az év elején új szereplővel (ITA – Nemzetközi Tesztelő Ügynökség) kibővült doppingellenőrző hálózat kulcsszereplői összehangolt akciótervvel iparkodnak tovább csökkenteni a tiltott szereket használók számát, és lefülelni azokat, akik rafinált eszközökkel a sportolók biológiai útleveleinek elemzőit is megpróbálják lóvá tenni.

Megemlékezések, pályaátadás, ünnepi közgyűlés, emlékműavatás... Sűrű napokon, gazdag programokon van túl a MOB Emlék- és Hagyományőrző Bizottsága, valamint a Magyar Olimpiai Akadémia. Felidézték többek közt Papp László életútját, a háromszoros olimpiai bajnok halálának 15. évfordulója alkalmából.

Remek hétvégét zártak a magyar sportolók a nemzetközi porondon. Kiváló érmes eredmények születtek többek közt judóban, rövidpályás gyorskorcsolyában, úszásban és vívásban. A karatésok az olimpiai kvalifikációhoz szükséges pontokkal gazdagodtak.

Az egyéniben és csapatban is olimpiai bajnok dr. Török Ferencet beválasztották az öttusázó nemzetközi Hírességek Csarnokának (Hall of Fame) tagjai közé Limassolban. Az 1948-as londoni olimpiai játékok alkalmával alapított szövetség, az Union Internationale de Pentathlon Moderne (UIPM) 70. évfordulója alkalmából tartottak konferenciát a ciprusi városban, ahol 80 nemzet képviseltette magát.
Fél évtizedes hagyományt folytatva újabb olimpiai bajnokokat iktattak be a Magyar Úszó Hírességek Csarnokába Százhalombattán: Gyenge Valériát (a képen balra), Risztov Évát és – első paralimpiai aranyérmesként – Pásztory Dórát. Mellettük Sós Csaba szövetségi kapitány – egykori Eb-bronzérmes –, illetve Média-díjasként – posztumusz – idősebb Knézy Jenő került be a sportág pantheonjába.

A türkmenisztáni Ashkabatban befejeződött a súlyemelők világbajnoksága. Ez volt az első viadal, ahol olimpiai kvalifikációs pontokat lehetett gyűjteni a 2020-as tokiói olimpiára. Három magyar mérlegelt a versenyre.

Az Európai Olimpiai Bizottság Marbellán zajló 47. kongresszusán a közelmúltban rendezettek mellett a közelgő multisport-események szervezőbizottságai is beszámolnak a szervezés aktualitásairól. A jövő nyári minszki Európa Játékok képviselőinek prezentációjából az is kiderül, hogy a láng tervezett útvonala Budapestet is érinti.
Rangos elismerést kapott Késely Ajna (a képen jobbról a 3.) az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) 47. közgyűlését követő gálán, a spanyolországi Marbellán. A magyar gyorsúszó a nyolcadszor meghirdetett Piotr Nurowski „A legjobb fiatal európai sportoló" – díj nyári sportágakra vonatkozó versenyében – szlovén vetélytársával holtversenyben – a 2. helyen végzett az osztrák hegyikerékpáros Laura Stigger mögött.