A türkmenisztáni Ashgabat városában november 1-én kezdetét vette a 2018. évi súlyemelő világbajnokság. Ezzel a versennyel rajtol az olimpiai kvalifikációs időszak, amely 2018. november 1-től 2020. április 30-ig tart.
Ünnepi vezetőségi ülést tartott a sikátori Zsivótzky Gyula Olimpiai Kör Egyesület vezetősége, abból az alkalomból, hogy a kör névadója éppen ötven esztendeje szerzett aranyérmet a mexikóvárosi olimpiai játékokon. Az esemény helyszíne az olimpiai bajnokunk nevét viselő kisbéri sportcsarnok volt, emlékezve arra is, hogy a huszadik század magyar atlétája az ottani mezőn vett kezébe először, még gimnazista korában, kalapácsot, amelyet – mint ahogyan azt Kő András „A Kalapácsvető aratása" című művében feleleveníti – otthon vasgolyóból, meg acélsodronyból, meg egy darabka gömbvasból bütykölt össze.
Már csak 100 nap, és Szarajevóra figyel a téli sportvilág: 2019. február 9-én kezdetét veszi a 14. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál.

Kulcsár Krisztián vezetésével elnökségi ülést tartott szerdán a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége. Az elnöki beszámoló elfogadása után közgyűlés öszehívásáról is döntöttek.

Halottak napja alkalmából tartott megemlékezést október 31-én a Farkasréti temetőben található Olimpiai Bajnokok Falánál a Magyar Olimpiai Bizottság; az elmúlt egy esztendőben elhunyt olimpiai bajnokok mellett az olimpiai családhoz tartozó szakemberekről is megemlékeztek. A résztvevők - köztük Schmitt Pál NOB-tag, Kulcsár Krisztián MOB-elnök és Vékássy Bálint főtitkár, tövábbá korábbi olimpiai érmesek, sportvezetők - meglátogatták Lemhényi Dezső és Csanádi Árpád sírját is.

Dr. Aján Tamás magyar sportdiplomata, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnöke optimizmusát és fokozott együttműködését fejezte ki az olimpia doppingellenes harca mellett.
Koszorúzást rendezett a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör a XVI. kerület, szentmihályi Segesvár utcában található dr. Konrád Ferenc Uszoda aulájában, az olimpiai bajnok vízilabdázó tiszteletére.

A vasárnap befejeződött birkózó világbajnokság eredményeit az olimpiai súlycsoportok alapján áttekintve, a magyar válogatott 1 ezüst- és 1 bronzérmet szerzett, további 4 sportoló végzett a pontszerző 5. helyen. Összegezve a sportág 18 olimpiai pontot gyűjtött össze. Két évvel a tokiói olimpia előtt ez előrelépés, hiszen Rióban két 5. helyezéssel 4 pontot szerzett a sportág.

A férfiakhoz hasonlóan a nők is kvótát szereztek csapatban a jövő évi világbajnokságra, ahol olimpiai kvótát osztanak a csapatversenyben.

Magyar ezüstéremmel és egy ötödik helyezéssel zárult a 2018. évi budapesti birkózó-világbajnokság. A kötöttfogású 77 kilogrammos Lőrincz Tamás állhatott fel a dobogó második fokára, a világbajnok Kiss Balázs (97kg) pedig elvesztette a bronztalálkozót és lett ötödik.