
Szenzációs napot zártak a fiatalok pénteken Buenos Aires-ben, miután a kajakos Rendessy Eszter, továbbá az úszó Késely Ajna és Milák Kristóf is aranyérmes lett az ifjúsági olimpián. Utóbbiak magyar szempontból rekordot állítottak be: háromszoros ifjúsági olimpiai bajnokok. Napi összefoglalónk következik...

Megjelent a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram 2018/19-es tanév 1. félévének pályázati kiírása. A jelentkezési (postára adási) határidő: 2018. október 22.

Ötven esztendeje, 1968. október 12-én kezdődött Mexikóvárosban a XIX. Nyári Olimpiai Játékok. Az akkori érmesekből álló magyar delegáció szerdán utazott el a latin-amerikai országba, pénteken közösen emlékeznek a fél évszázaddal ezelőtt kezdődő, magyarok számára sikeres ötkarikás eseményre.

Majd’ kétszázezer gyermek nyerhet bepillantást a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára. A program, ami része a játékok kulturális programjának, október 8-tól 17-ig tart.

Az ifjúsági olimpia csütörtöki versenynapján a sportlövő Pekler Zalán szállította a magyarok legjobb eredményét. Az ifjúsági világ- és Európa-bajnok sportoló megismételte Péni István nanjingi győzelmét: a puskás vegyescsapatok versenyében lett olimpiai bajnok.

A XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált 2017. július 23. és július 29. között rendezték meg Győrben, és bizony az érmet szerző magyarok közül néhányan Buenos Airesben is megmérettetik magukat a 2018-as Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékokon.

A XXXII. Nyári Olimpiai Játékokat 2020. július 24. és augusztus 9. között rendezik Tokióban. A sajtó számára a hivatalos akkreditációs folyamat hamarosan megkezdődik, mely a korábbi olimpiákhoz hasonlóan ezúttal is többlépcsős. Az első határidő 2018. október 31.
A NOB a kétszeres olimpiai bajnok hátúszó Kirsty Coventryt nevezte ki a 2022. évi dakari ifjúsági olimpiai játékok Koordinációs Bizottságának élére. A kinevezést a NOB az október 8–9. között megrendezett 133. ülésén jelentette be Buenos Airesben, az idei nyári ifjúsági olimpiai játékok helyszínén.

Szerdán tornában a vegyescsapatok küzdelmei magyar idő szerint csütörtökön hajnalban értek véget. A két magyar induló egy-egy nemzetközi csapat színeiben mutatta be gyakorlatait. A hazai tornaszövetségtől kapott csütörtöki információk szerint Balázs Krisztián a Team Simone Biles csapatban versenyezve olimpiai bajnoki címet szerzett - ami azonban nem számít bele a nemzetek közti éremcsatába.

Szerdán ismét az uszodában csendült fel a magyar himnusz az olimpiai bajnokunk tiszteletére. A 200 méteres gyorsúszás fináléja után Késely Ajna a második aranyérmének örülhetett előző napi 800 méter gyorson aratott győzelme után. Már a délelőtti előfutamban is ő úszta a legjobb időt, nem volt ez másképp az esti fináléban sem. Ajna a magyar küldöttség 8. aranyérmét szerezte meg. Kardozóink, Pusztai Liza és Rabb Krisztián a vegyes csapattal lettek újra a játékok legjobbjai.