
Egyezségre jutott a két Korea arról, hogy közös pályázatot készít a 2032-es nyári olimpia megrendezésére.

Együttműködési megállapodást írt alá Kulcsár Krisztián MOB-elnök és Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem (TF) rektora kedden, a felsőoktatási intézmény szenátusi üléssel egybekötött tanévnyitóján. Az ünnepségen esküt tettek az elsőéves hallgatók, majd átadták az egyetem új, Alkotás úti központi épületét.

Bulgária szívesen rendezné meg a 2024-es téli ifjúsági olimpiai játékokat - adta hírül az insidethegames sportportál.

Sportdiplomáciai, egyben sporttörténeti siker született a magyar evezős sportban: a Nemzetközi Evezős Szövetség (FISA) plovdivi kongresszusán Szántó Évát az események megszervezéséért és lebonyolításáért felelős bizottság (Events Commission) elnökének választották. A magyar sportvezető - aki korábban a hazai szövetség főtitkára is volt - ezzel a FISA elnökségének tagja is lett.

Rohamosan közeleg az 1968-as, Mexikóvárosban megrendezett nyári olimpia 50. évfordulója. A Magyar Olimpiai bizottság (MOB) által szervezett emlékidéző mexikói kiránduláson az evezős ezüstnégyes (Melis Zoltán, Sarlós György, Csermely József, Melis Antal) tagjai közül csak Csermely József tud vállalkozni a hosszú utazásra. Az itthon maradók közül a 72 éves Melis Antallal beszélgetett a jochapress.hu.

Közel két évtized után ismét világkupát nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott hétvégén, junior és U23-as triatlon vb-érmek és Európa-bajnoki érmes helyezések születtek judóban, hatalmas küzdelem a budapesti Davis Kupán, úszóérmek a dohai világkupa-fordulón. A hétvége összefoglalója következik, fókuszban az olimpiai sportágak.

Idén nyolc állomáson ismerkedett meg több mint száz résztvevő cég csapatának mintegy 300 versenyzője a magyar élelmiszer-feldolgozás legjobbjaival az idei Coop Rally alkalmával, melyet Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke és Vékássy Bálint főtitkár is köszöntött. Az eseményen az olimpiai bajnok kajakos Szabó Gabriella és a vívó Szász Emese is részt vett.

A Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (AIBA) értesítette a MOB elnökét, Kulcsár Krisztiánt, hogy a kvóták újraelosztása alapján a Buenos Aires-i olimpiára meghívást kapott a -60kg-os súlycsoport ökölvívó küzdelmeire Hámori Luca Anna.

Mexikóban befejeződött a 62. öttusa világbajnokság. A világverseny zárásaként az idei szervezők ünnepélyesen átadták a nemzetközi szövetség (UIPM) zászlójátt a 2019-es felnőtt olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokságot rendező ország, vagyis Magyarország képviselőjének.

Három női öttusázónk jutott a mexikói öttusa-világbajnokság egyéni versenyszámának fináléjába. A magyar lányok zsinórban harmadszor lettek világbajnokok.