A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör szeptemberi rendezvényén az olimpia volt a fő téma. Ez persze nem meglepő egy ötkarikás civil szervezettől, ám ezúttal az átlagnál is több szó esett az olimpiai játékokról. Egyrészt egy közelmúltbeli tragédiasorozatnak, másrészt pedig egy közelgő eseménynek, a III. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékoknak köszönhetően.

Sportszakmai együttműködési megállapodást kötött a MOB a Lengyel Olimpiai Bizottsággal. A memorandumot Kulcsár Krisztián a magyar és Andrzej Krasnicki, a lengyel ötkarikás szervezet elnöke írta alá Varsóban.

A budapesti Szent István Bazilikában szerda délelőtt végső búcsút vettek az olimpiai ezüstérmes labdarúgótól, a MOB közgyűlésének és elnökségének egykori tagjától, dr. Géczi Istvántól.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke Mun Dzse In dél-koreai államfővel tárgyalt a két Korea 2032-re tervezett közös olimpiai pályázatáról. A két Korea közötti közeledés a sportban egyre erőteljesebb.

Nagy várakozás előzi meg a Buenos Aires-i ifjúsági olimpia leány strandkézilabdatornáját. Az U18-as korosztályú leányok az elmúlt években sikert sikerre halmoztak; 2017-ben meg sem álltak a világbajnoki aranyéremig, az idén pedig Európában is a legjobbnak bizonyultak.

Bakuban, az olimpiai kvalifikációs judo világbajnoksággal egy időben és helyszínen rendezte díjátadó gáláját a Nemzetközi Fair Play Bizottság. Elismerést kapott többek közt a fair play-szervezet egyik alapítója, Jacques Ferran újságíró.

A Farkasréti temetőben október elsején (hétfőn), délután fél négykor kezdődő gyásszertartás keretében búcsúztatják Kulcsár Győző négyszeres olimpiai bajnok vívót, a Nemzet Sportolóját. A gyászmise este hatkor kezdődik az Egyetemi Templomban.

Wiesbaden, majd Baku és Albena után, idén szeptemberben a csodálatos szlovén főváros, Ljubljana adott otthont az európai olimpiai akadémiák konferenciájának. A Magyar Olimpiai Akadémiát dr. Csisztu Zsuzsa és Szijj Lilla tanácstag képviselte.

Alapításának 25. évfordulóját ünnepelte hétvégén Pozsonyban a Szlovák Olimpiai Bizottság.
Eseménydús hetet zárt a Magyar Olimpiai Akadémia. A MOA tanácsának tagjai a Németh Imre Általános Iskolában vettek részt megemlékezésen, valamint a felvidéki Ipolyságon tettek látogatást. A Szokolyi Alajos Olimpiai Kör és a Tiszavasvári Olimpiai Baráti Kör együttműködési megállapodást írt alá.