
Kazi Tamás érdekes személyisége a magyar atlétikának. Labdarúgóként kezdte sportpályafutását, az NB1-es kiemelt bajnokságban játszott korosztályos szinten a Dunaferr csapatában. Itt kétszeres Magyar Kupa-, valamint több külföldi tornagyőzelmet ért el. Később a TF-re kerülve csábították át az atlétikai pályára, azóta közel 30 magyar bajnoki címmel rendelkezik szabadtéri és fedett bajnokságon.

Sikeresen indították az őszt a magyar sportolók a nemzetközi porondon. Kiválóan szerepeltek hétvégén fiatal evezőseink, hozták az eredményeket judósaink. Igaz, még a nyár utolsó napjaiban, de ifjú ökölvívóink sem maradtak érem nélkül. Összefoglalónk következik.

Vízilabdában a magyarok kiemelkedőek, ez nem újdonság, de lássunk néhány különösen szép megmozdulást, amit sportolóink az olimpiákon mutattak be.

Az Óbudai Temetőben hétfőn elbúcsúztatták a melbourne-i olimpiai bajnok kajakozót, mesteredzőt, Fábián Lászlót. Az eseményen részt vett Kulcsár Krisztián MOB-elnök, a fair play-életműdíjas sportembertől az ötkarikás szervezet nevében korábbi tanítványa, Vékássy Bálint főtitkár is búcsúzott.
A cinkotai temetőben szeptember 7-én, 14.30-tól búcsúztatják dr. Takács Ferencet, a Testnevelési Egyetem tanszékvezetőjét, a MOB és a MOA tanácsának egykori tagját.
Indonézia tervezi, hogy pályázik a 2032-es nyári olimpia rendezésére. Ezt a jelenleg zajló Ázsiai Játékok sikerén felbuzdulva jelentette be Joko Widodo köztársasági elnök, miután találkozott a Nemzetközi és az Ázsiai Olimpiai Bizottság vezetőivel Jakartában.

Pénteken reggel elindult a magyar öttusa-válogatott a világbajnokságra, melyet szeptember 6-15. között rendeznek Mexikóvárosban.

Kvótát szerzett a minszki Európa Játékokra Banda Árpád a lengyelországi World Archery íjász Európa-bajnokságon. A 23 éves magyar sportoló ezzel több évtizede nem tapasztalt eredményt hozott a magyar pályaíjászatnak.
![]()
Különleges ünnepség keretében, a dél-koreai elnöki palotában, a Kék Házban tüntette ki az Olimpia Érdemrend arany fokozatával a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, Thomas Bach Dél-Korea elnökét, Mun Dzseint augusztus végén.
![]()
A 2028-as Los Angeles-i olimpia előkészületei lenyűgözték a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság képviselőit az augusztus végén tett látogatásuk során. Patrick Baumann, a NOB Koordinációs Bizottságának elnöke elmondta, nagyon elégedettek azokkal a lépésekkel, melyeket Los Angeles tett a 2028-as olimpia előkészületeiként azt követően, hogy tavaly szeptemberben a városnak ítélték a rendezés jogát.