
Szombaton 9 fináléval - ebből 5 olimpiai távú - folytatódott a kajak-kenu világbajnokság a portugáliai Montemor-o-Velhoban. Valamennyi döntőben volt magyar induló.

A magyar versenyzők két arany- és egy bronzérmet nyertek a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság pénteki döntőiben.

A fejlett nyomjelzőktől az elektronikus célpontokon át a légzéstechnikáig, a lövészet a találékonyság és az innováció „melegágya”.
A moszkvai olimpiai bajnok kenus, Vaskuti István mondta ezt visszaemlékezésében Kolonics Györgyről és az őt bemutató vándorkiállításról Gödön, melynek megnyitóját több bajnok részvételével a dunakanyari településen, a József Attila Művelődési Házban rendezték augusztus 24-én. A Kolonics a sportlegenda elnevezésű tárlat szeptember 6-ig látogatható.

Pekler Zalán egyetlen magyar indulóként szerepel az ifjúsági olimpián sportlövészetben.

Szeptember 2-án rajtol a sportlövők olimpiai kvalifikációja a koreai Csangvonban. A 2020-as ötkarikás játékok első kvótaszerző versenyén minden egyéni olimpiai számban négy-négy tokiói indulási jogot osztanak majd ki. Három új versenyszámot vettek fel az olimpia műsorára.

Augusztus 25-étől szeptember 6-ig lesz látható a gödi József Attila Művelődési Házban a Kolonics a sportlegenda című vándorkiállítás, mely a pekingi olimpia előtt néhány nappal, épp egy évtizede tragikusan elhunyt Kolonics György kétszeres olimpiai, tizenötszörös világ- és háromszoros Európa-bajnok kenus emlékét őrzi.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány a már-már szokásosnak tekinthető céllal vág neki a csütörtökön rajtoló, portugáliai kajak-kenu világbajnokságnak: a szakember az MTI-nek azt mondta, akkor lenne elégedett, ha a csapat legalább tíz dobogós hellyel zárna, s az éremgyűjtésből minden szakág ki tudná venni a részét.