Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Olimpiai kvótákért is lehet majd lapátolni a szegedi evezős Eb-n

E-mail

Batch 20210722 TOKYO 2020 0077

Magyarország rendezi a jövő évi evezős Európa-bajnokságot. A Maty-éren az érmek mellett olimpiai kvótákért szállnak harcba a versenyzők. A magyar evezés történetének legrangosabb felnőtt világversenyére 2024. április 25-28. között kerül sor Szegeden.

Az olaszországi Sabaudia visszalépett a 2024-es Európa-bajnokság megrendezésétől, ezért a Nemzetközi Evezős Szövetség (World Rowing) és az Európai Evezős Szövetség (European Rowing) új pályázatot írt ki a kontinensviadal megrendezésére. A Magyar Evezős Szövetség sikerrel pályázott a 2024. évi Európa-bajnokság és az Európai Kontinentális Olimpiai Kvalifikációs Regatta rendezési jogára.

„Óriási megtiszteltetés, hogy megrendezhetjük az Európa-bajnokságot és egyben a kontinentális kvalifikációs regattát” – hangsúlyozta Cseh Ottó, a Magyar Evezős Szövetség elnöke. „Az Európa-bajnokság hazai megrendezése rendkívül fontos a magyar evezős közösség számára, ugyanakkor sportágunk népszerűsítése szempontjából is. Az esemény helyszíne a Szegedi Nemzeti Kajak-kenu és Evezős Olimpiai Központ lesz, amely az előző években megvalósított fejlesztések révén alkalmassá vált nemzetközi evezős verseny lebonyolítására is. Tisztában vagyunk azzal, hogy jóval kevesebb időnk, alig több mint egy évünk van a felkészülésre, ám hiszünk abban, hogy világszínvonalon tudjuk megrendezni a versenyt jövő áprilisban” – zárta mondandóját a MESZ elnöke, aki egyben a Magyar Olimpiai Bizottság tagja is.

A párizsi olimpiát megelőző egyik legnagyobb téttel bíró nemzetközi evezős versenyre várhatóan 38-40 országból mintegy 1200 résztvevő (sportoló, szakvezető, kísérő) érkezik.

Az Európa-bajnokságon összesen 10 kvóta talál gazdára. A férfi és női egypárban (M1x, W1x) 3-3, a férfi és női könnyűsúlyú kétpárban (ML2x, WL2x) pedig 2-2 egység harcolhatja ki az olimpiai részvétel jogát.

Magyarország legutóbb 53 évvel ezelőtt rendezett felnőtt evezős kontinensviadalt, 1970-ben a XVII. Női Evezős Európa-bajnokságot a tatai Öreg-tavon. Először 1933-ban, 90 esztendővel ezelőtt Budapesten, a Margitsziget pesti Duna-ágában rendezhettünk Eb-t. Pályáztunk a 2013. évi felnőtt Európa-bajnokság lebonyolítására, ám akkor egyetlen szavazattal alulmaradtunk Sevillával szemben. A Magyar Evezős Szövetség 1989-ben az ifjúsági világbajnokság mezőnyét látta vendégül Szegeden, 1996-ban és 2019-ben masters (veterán) világbajnokságot rendezett a Velencei-tavon. Utóbbi minden idők második legnépesebb mezőnyét vonultatta fel az evezős masters világbajnokságok történetében.

(MESZ, MOB; fotó: MOB-Média)

Kapcsolódó

Két sportágban is Eb-bronz Milánó jegyében

Műkorcsolyában a páros, rövidpályás gyorskorcsolyában a 2000 méteres vegyes váltó, illetve a női 3000 méteres váltó szerzett Európa-bajnoki bronzérmet. Két magyar snowboardos magyar versenyző harmadik tartalék helyen várja a kvóta újrafelosztást. A férfi vízilabda-válogatott kedden Spanyolországgal mérkőzik az Eb-elődöntőbe jutásért. A férfi kézilabda-válogatott már bejutott az Eb középdöntőjébe. Két magyar érem a sportlövők ruszei GP-versenyén. Vas Kata Blanka kilencedik Benidormban. A vitorlázó Vadnai Jonatán győzelemmel zárta az edzőtábort. Fábián Bettina az év nyíltvízi úszója az európai szövetségnél.

műkorcsolaeb páros 2026
Szűcs Róbert lett a férfi tornászok szövetségi kapitánya

A Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnökségének döntése alapján Szűcs Róbert, a Győri AC vezetőedzője veszi át a férfi tornászválogatott szövetségi kapitányi feladatait – jelentette be dr. Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke.

szucsrobert
Ezüstérem a férfi vízilabda Eb-n, párbajtőr-sikerek a Grand Prix-n

Ezüstérmes a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi Eb-n. A párbajtőröző Muhari Eszter arany-, Siklósi Gergely bronzérmet szerzett Dohában. A férfi kézilabda-válogatott az Eb-középdöntőben egy döntetlennel és két vereséggel várja a folytatást. Vas Kata Blanka két nap alatt két világkupa-futamon tekert. Illovszky Dominik vb-szintet futott 60 méteren. Pekler Zalán győzött légpuskában a müncheni sportlövő-viadalon. Altorjai Sándort beválasztották a Balkán Torna Szövetség Végrehajtó Bizottságába.

Férfi vízilabda Eb Belgrádban - Eredményhirdetés
Infoartnet