Elhunyt a korábbi ökölvívó szövetségi kapitány, idősebb Balzsay Károly" />

Kedden hajnalban elhunyt idősebb Balzsay Károly, a magyar ökölvívó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya. A mesteredző a pekingi olimpiai ciklusban irányította a felnőtt válogatottat.
Elhunyt a Salt Lake City-i téli olimpikon Szabó Krisztián" />

Gyászol a magyar korcsolyasport: rövid betegség után, ötvenéves korában elhunyt Szabó Krisztián, korábbi rövidpályás gyorskorcsolyázó olimpikon.
Elhunyt Solti Antal" />

Rövid betegség után, 75 éves korában elhunyt Solti Antal, a magyar tőrvívás meghatározó egyénisége. A szakember több olimpián vett részt a Magyar Olimpiai Csapat tagjaként.
Július 16-án, budapesti otthonában elhunyt Pignitzky Péter sportvezető, a hazai atlétikai és síszövetség korábbi főtitkára, több olimpián sportágvezető, a Magyar Olimpiai Bizottság egykori tagja – tájékoztatta családja a Magyar Olimpiai Bizottságot. Pignitzky Péter 72 éves volt.
Emléktáblát avattak Ormai László emlékére" />

Halálának első évfordulóján a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Asztalitenisz Szövetség és a Magyar Edzők Társasága emléktáblát állított dr. Ormai László mesteredző, szövetségi kapitány, a MOB tiszteletbeli tagja, a MET tiszteletbeli elnöke, a 25-szörös BEK-győztes Statisztika Petőfi SC megalapítója emlékére.
Felavatták Farkasréten az olimpiai bajnokok új emlékfalát" />

A Farkasréti temetőben elkészült az elhunyt olimpiai bajnokok új emlékfala, melyet szerdán ünnepélyes keretek között avattak fel. Beszédet mondott Schmitt Pál és Gyulay Zsolt is. Az emlékművön 172 elhunyt magyar olimpiai bajnok neve szerepel. A fal egy körgyűrű része – rajta a Ciltius, altius, fortius! felirattal –, az az előtti kis téren egy ötkarika rajzolódik ki.
Elhunyt Petrovics János olimpikon ökölvívó" />

Életének 53. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt a korábbi ökölvívó olimpikon, Petrovics János – adta hírül július 8-án este közösségi oldalán a Magyar Ökölvívó Szakszövetség.
Július 10-én avatják az olimpiai bajnokok új emlékfalát Farkasréten" />

A magyar olimpiai bajnokok Farkasréti temetőben található emlékfalát átépítették, az új emlékmű felavatására július 10-én, reggel fél tíztől kerül sor.
100 éves lenne az első olimpiai bajnok kajakozónk, Urányi János" />

Száz évvel ezelőtt, 1924. június 24-én Balatonbogláron látta meg a napvilágot Urányi János. Az UTE egykori kajakosa az egyik úttörője volt későbbi sikereinknek, hiszen az 1956-os melbourne-i olimpián K-2 10000 méteren győzött Fábián Lászlóval, megszerezve ezzel a magyar kajak-kenu sport első olimpiai aranyérmét.
Elhunyt Kovács Péter olimpiai bronzérmes tornász" />

Június 22-én, szombaton, 64 éves korában elhunyt Kovács Péter olimpiai bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes tornász, a Kovács-szaltó névadója.