
A párosok világranglistáján 7. helyen álló kétszeres olimpikon Babos Tímea a 2018-as szezontól ismét korábbi társa, a francia Kristina Mladenovic oldalán indul majd - jelentette be a világbajnok a csütörtöki sajtótájékoztatón.

Dr. Tiszeker Ágnes, a Magyar Anti-dopping Csoport (MACS) vezetője arra számít, hogy a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség döntéshozó testülete, a WADA Foundation Board novemberi 16-i szöuli ülésén sorompót emelhet a nemzetközi szereplésektől eltiltott orosz sportolók előtt.

Szerdán helyi idő szerint 10 órakor megérkezett az olimpiai láng a dél-koreai fővárosba, Szöulba.

Konferencia – immár hetedszer – a MOB és a Decathlon támogatásával, az Utanpotlassport.hu szervezésében, 2017. november 29-én a budapesti Hunguest Hotel Millenniumban. Az utánpótlás-nevelés legsikeresebb, rendre teltházas rendezvénye évről-évre.

Kedden délelőtt ünnepélyes keretek között vették át Athénban a dél-koreai szervezők a februári, phjongcshangi téli olimpia fáklyáját a görögöktől.

Halottak napja alkalmából rendezett megemlékezést a Farkasréti temetőben található Olimpiai Bajnokok Falánál a Magyar Olimpiai Bizottság. Az eseményen az emlékezők között több olimpiai érmes is megjelent, a MOB nevéban Schmitt Pál tiszteletbeli elnök és Vékássy Bálint főtitkár helyezett el koszorút.

Orbán Viktor miniszterelnök hétfő délután az Országházban fogadta Lord Sebastian Coe-t, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnökét - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

A hétvégén egy hatalmas magyar sikerrel fejeződött be a teniszezők páros WTA-fináléja Szingapurban. Babos Timea a cseh Andrea Hlavacskovával az oldalán megnyerte a tornát és páros világbajnok lett. Ezzel ő a magyar teniszsport első világbajnoka.

Hétfőn hajnalban, 88 éves korában elhunyt a Margit kórházban Halász János, londoni olimpikon kosárlabdázó - értesítette a MOB-irodát a család.

Az egykori vízilabdázó dr. Kárpáti György megrendülten értesült olimpiai bajnoktársa, az úszó Szőke Kató haláláról. „Nagyon jó barátok voltunk, a helsinki olimpiára utazó magyar csapat fiatal tagjai voltunk, mindketten 17 évesen lettünk olimpiai bajnokok. Egész közel volt a születésnapunk” - mondta az olimpia.hu-nak a Nemzet Sportolója.