A rövid utazási időket, a város- és az olimpiai fejlesztések összhangját, valamint Budapest szépségét dicsérték elsősorban annak a 22 nemzetközi sportszövetségnek a képviselői, akik az elmúlt közel négy hónapban látogattak el a 2024-es olimpia és paralimpia megrendezésére pályázó magyar fővárosba.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint a jövőben is sikerágazat lesz a magyar sport. Borkai Zsolt az MTI-nek nyilatkozva ezt a kijelentését azzal támasztotta alá, hogy a riói olimpián szerzett 15 érem mutatja: a magyar sportban még mindig ott az erő. Hozzátette: a jövőben stabilabb lesz a hazai sportirányítás rendszere, és ehhez mint az olimpiai sportágakkal és élsporttal foglalkozó köztestület a MOB a jövőben is minden segítséget megad.
A Debreceni Egyetem Mentálhigiénés Központja, a Sportgazdasági- és Menedzsment Tanszék valamint a Magyar Olimpiai Bizottság közös szervezésében "Hajdú-Bihar megyéhez kötődő élsportolók az olimpiákon" címmel tartottak előadást december 20-án a Debreceni Egyetemen.

Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke szerint minden logikus érv amellett szól, hogy Budapest nyeri el jövőre a 2024-es olimpia és paralimpia rendezési jogát.
Nyolcadik világbajnokságára készül Cseh László, a magyar úszósport legendás hírű alakja, aki 2003-ban Barcelonában a 400 vegyesen kezdte meg az éremgyűjtést sportága mindig is rangadónak számító erőpróbáján. A most következő, sorrendben nyolcadik vb-je azért számít különlegesnek, mert 2017-ben – köszönhetően a Dagály Úszóaréna felépülésének és a sikeres magyar pályázatnak – először rajtolhat hazai közönség előtt, és lehet – 2005 és 2015 után – harmadszor is világbajnoki aranyérmes.
Gyermeket vár a legeredményesebb magyar női kajakos, a Londonban 2., Rióban 3 aranyérmet szerző Kozák Danuta. Az UTE sportolója a hírt Facebook-oldalán osztotta meg karácsony másnapján.
Hagyományos évi összejövetelüket tartották decemberben a Bp. Honvéd és a MAFC legendás kosárlabdázói - köztük olimpikonok - a Czakó utcai Sport-és Szabadidőközpontban.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) mindig szívesen áll a jó ügyek mellé, idén karácsonykor sem volt ez másképp. Olimpikonok közreműködésével segítettük a „Mindenki Karácsonya” jótékony eseményt.
Kenderesi Tamásnak, a 2016-os londoni Európa-bajnokság és a riói olimpiai játékok 200 méteres pillangóúszó bronzérmesének testvéri szeretettel el kell fogadnia, hogy az idei karácsonyon nem körülötte, hanem újszülött kisöccse, az alig egy hete világra jött Marcell körül forog a világ.

Az 1956-os olimpia után a magyar csapatból 48-an - köztük sportolók és edzők - döntöttek úgy, hogy nem térnek haza Magyarországra, s részt vesznek a Sports Illustrated „Freedom Tour” sorozatán. A túra szentestén, 1956 december 24-én vette kezdetét. De milyen karácsonya lehetett sportolóinknak? Erről számol be Sákovicsné Dömölky Lídia rövid kis írásában, aki férjével maga is részt vett a magyar sportolók több hónapos túráján.