Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

Megalakult a Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség
2016-12-22

Megalakult a Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség


A Magyar Olimpiai Bizottságból (MOB) kivált diák- és főiskolai-egyetemi sport, valamint a szabadidősportért felelős szakmai tagozat csütörtökön megalakította közös köztestületét, a Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetséget (NDHSZ). A szervezet elnöke az olimpiai ezüstérmes öttusázó Balogh Gábor lett.

Tovább
A születésnapos Imre Géza vívóleckét adott a MOB munkatársainak
2016-12-21

A születésnapos Imre Géza vívóleckét adott a MOB munkatársainak


Régi álma vált valóra a Magyar Olimpiai Bizottság néhány munkatársának, akik decemberben pástra állhattak, és vívóleckét vehettek az olimpiai ezüstérmes párbajtőrvívótól, a 42. születésnapját Szenteste előtt egy nappal ünneplő ötszörös olimpikontól, Imre Gézától.

Tovább
Tokió 2020: nyilvánosságra hozták a rendezési költségeket
2016-12-21

Tokió 2020: nyilvánosságra hozták a rendezési költségeket


A 2020-as tokiói olimpia szervező bizottsága hivatalos közleményben hozta nyilvánosságra a játékok rendezési költségét, amely hozzávetőlegesen 13 és 15 milliárd euró közé tehető.

Tovább
Vasas-pengék sikere
2016-12-21

Vasas-pengék sikere


Kiemelkedő novemberi eredményeinek köszönhetően a Vasas vívószakosztálya nyerte el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségszavazáson újra az Aquaréna Kőbánya sakkozói bizonyultak a legjobbnak.

Tovább
Megalakult a Nemzeti Versenysport Szövetség, az elnök dr. Mészáros János
2016-12-21

Megalakult a Nemzeti Versenysport Szövetség, az elnök dr. Mészáros János


Megalakította önálló köztestületét, a Nemzeti Versenysport Szövetséget (NVESZ) a nem olimpiai sportágak tagozata, amely a 2017 január elsején életbe lépő módosított sporttörvénynek megfelelően hétfőn vált ki a Magyar Olimpiai Bizottságból (MOB). Az ötkarikás szervezet közgyűlése hétfőn fogadta el az új alapszabályt. A NVESZ első embere dr. Mészáros János, a MOB korábbi alelnöke lett. Az eseményen részt vett dr. Bartha Csaba, a MOB főtitkára is.

Tovább
Bátorfi Zoltán lesz a női asztaliteniszezők kapitánya
2016-12-21

Bátorfi Zoltán lesz a női asztaliteniszezők kapitánya


A hazai asztalitenisz-szövetség elnöksége a december 20-i ülésén úgy döntött, hogy Bátorfi Zoltán, az ifjúsági fiúk jelenlegi szövetségi kapitánya lesz az új női szövetségi kapitány. Megbízatása 2017. február 1-jén kezdődik, addig Téglás Péter látja el a kapitányi teendőket.

Tovább
Rio évében kiemelkedően eredményes évet zárt a 75 esztendős kajak-kenu szövetség
2016-12-20

Rio évében kiemelkedően eredményes évet zárt a 75 esztendős kajak-kenu szövetség


Az idén fennállása 75. évfordulóját ünneplő Magyar Kajak-Kenu Szövetség elegáns gálavacsorát szervezett az esztendő lezárásaként, melyen legjobbjait ünnepelte. Arany Érdemrendet kapott az olimpia előtt visszavonult Kovács Katalin és az elnöki posztot néhány napja átadó Baráth Etele is. Az év sportolói közt két riói olimpikont: Kozák Danutát és Kopasz Bálintot is ünnepelték. A megjelenteket a MOB főtitkára, dr. Bartha Csaba is köszöntötte. A magyar kajak-kenusok 75 év alatt, 19 olimpián összesen 22 arany-, 29 ezüst- és 26 bronzérmet nyertek.

Tovább
A Magyar Olimpiai Bizottság közleménye
2016-12-20

A Magyar Olimpiai Bizottság közleménye


A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a sajtóban megjelent hírekre reagálva az alábbi közleményt teszi közzé:

Tovább
A MOB utánpótlás-magazinja bemutatja a junior világbajnok jégkorong-válogatottat is
2016-12-20

A MOB utánpótlás-magazinja bemutatja a junior világbajnok jégkorong-válogatottat is


Kedden 17:30 órától ismét jelentkezik a Magyar Olimpiai Bizottság utánpótlás-magazinja a Sport1-en, de aki lemarad, az ismétlésekkel pótolhat. Az 58. „A sport mindenkié” többek közt a junior jégkorong-válogatottat is bemutatja.

Tovább
A riói bronzérmes Kapás Boglárkával lépcsőztek az ELTE-sek
2016-12-20

A riói bronzérmes Kapás Boglárkával lépcsőztek az ELTE-sek


Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és sportegyesülete, a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) sport- és egészségnépszerűsítő kampánynyitó eseményt szervezett Kapás Boglárkával, az ELTE Sport Arcával, az Újpesti Torna Egylet riói bronzérmes úszójával december 19-én. Az eseményen egy közös lépcsőzésre is sor került, mellyel az egyetemi polgárok figyelmét szeretnék felhívni az egészséges és aktív életmódra.

Tovább
Infoartnet