
Hétfőn este hazaérkezett az ázsiai két világkupa-futamáról a rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott. Sportolóink 2 arany- és 2 ezüstérmet szereztek. A repülőtéren Kósa Lajos, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) elnöke, Orendi Mihály, a MOKSZ ügyvezető igazgatója, Sallak György, a MOKSZ nemzetközi igazgatója, továbbá a szövetség munkatársai, edzők és családtagok, a média munkatársai fogadták a küldöttséget.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) december 20-án tartott közgyűlése 116 igen szavazattal, három tartózkodás mellett elfogadta a sporttörvény-módosítással összhangban álló alapszabály-módosítást.

Az MKKSZ elnöksége hétfőn délután meghozta döntését, Hüttner Csabát, az utánpótlás válogatott korábbi vezetőedzőjét választotta meg felnőtt szövetségi kapitánynak, az olimpiai bajnok Storcz Botond utódául. A szakmai igazgatói tisztséget a jövőben Doma Gergő, az UTE korábbi szakosztály-igazgatója látja el, a paraszakág vezetője Weisz Róbert maradt. Az elnökség határozata szerint az utánpótlás szövetségi kapitányi tisztségre új pályázatot írnak ki.

Az ELTE Bogdánfy úti sportcsarnoka adott otthont az angolszász sportok integrált szabadidősport-fesztiváljának december 17-én. A II. Winners’ Day-en 400.000 Ft értékű sportszervásárlási utalvány talált gazdára.

Besenyei Péter, a MOB nem olimpiai sportágak tagozatának tagja kapja jövőre a Nemzetközi Repülő Szövetség (FAI) Léon Biancotto-díját, amely a műrepülő sportág legmagasabb elismerése.

A riói olimpia előtt is már változtattak a judo szabályain, most még inkább egyszerűsítik, hogy követhetőbb legyen. Az újítások kiértékelésére a budapesti világbajnokság után kerül sor.
A szöuli olimpiai bajnok kardvívó, dr. Nébald György vezetésével évzáró összejövetelét tartotta a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja a Dunán, a Spoon étteremhajón. A december 16-ai eseményen a szintén ötkarikás bajnok, az öttusázó Fábián László MOB-sportigazgató is részt vett. A bajnokok közül többen átvették a névre szóló, egyedi adidas-pólókat...
A magyar kajak-kenu válogatott leköszönő vezetőedzőjét beválasztották a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) Sprint Bizottságába. A háromszoros olimpiai bajnoknak így a következő olimpiai ciklusban többek közt komoly befolyása lesz a gyorsasági szakág versenyrendszerének kialakításához.

A Knoch Viktor, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang összeállítású magyar váltó nyerte a 4. rövidpályás gyorskorcsolya világkupaverseny 5000 méteres váltószámát. A viadal egyben olimpiai tesztverseny is, hiszen Gangneungban rendezik 2018-ban a sportág olimpiai versenyeit.
Szokásos évzáró ünnepségét rendezte Ipolyságon a Szokolyi Alajos Olimpiai Kör december közepén.