
Szombaton második alkalommal rendezik meg hazánkban az integrált szabadidősport-fesztivált, azaz a Winner's Dayt – tájékoztattak hivatalos közleményben a szervezők.

A magyar sportolók egy része, akik úgy gondolták, hogy hazatérnek a melbourne-i olimpiai záró ünnepsége előtt, két géppel útnak indultak Magyarország felé. De voltak, akik nem tértek haza.

A 2016/2017-es program első félévében minden korábbinál több, a jelentkezett 207 hallgató közül 135 nyerte el a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjat, köztük olimpiai, világ- és Európa-bajnokok, akik 102-204 ezer forint közötti havi anyagi támogatásra számíthatnak.

„A sportért felelős államtitkársággal nagyon korrekt, rendkívül együttműködő tárgyalásokat tudtunk folytatni, maximális bizalommal álltunk egymáshoz. Nagyon örülök annak, hogy 2017 január elsejétől az én operatív vezetésemmel napi szinten egy olyan munkakapcsolatot tudunk kialakítani az államtitkársággal, az újonan létrejövő és a már működő helyettes államtitkársággal, hogy azt gondolom, nem lesz semmilyen problémája a magyar sportnak e tekintetben, maximálisan segítjük szakmai felkészültségünkkel az ő munkájukat, ők pedig - azt gondolom - a lehető legrugalmasabban, „legbürokráciamentesebben” fogják elvégezni a feladatukat a magyar sport érdekében” - fogalmazott a MOB főtitkára a DIGI Sport Televíziónak azon az eseményen, ahol Borkai Zsolt MOB-elnökkel közösen kötetlen beszélgetés és vacsora keretein belül köszönték meg a sajtó egész éves munkáját.

Újabb négy évre dr. Magyar Zoltán lett a Magyar Torna Szövetség elnöke, miután a szervezet egyhangú, nyílt szavazással szavazta meg az egyetlen jelöltként induló kétszeres olimpiai bajnokot a tisztújító közgyűlésen. A Nemzet Sportolója, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke a közgyűlés elején szakáganként összefoglalta az elmúlt négy évben elvégzett eredményes munkát, majd egyhangú nyílt szavazással a következő olimpiai ciklusra is megválasztották. A főtitkár Altorjai Sándor is marad a posztján.

Advent idején a Városháza előtt, később a Radnóti úti sporttelepnél lesz látható a hatméteres kabalakakas, Hugoo, amely ünnepi fénybe burkolózva népszerűsíti a 2017-es nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF) - tájékoztat a rendezvény honlapja, a gyor2017.com.

Kilencven éve, 1926. november 20-án nyílt meg a Városligetben az ország első Műjégpályája. A jubileum alkalmából leplezték le az épület falán található, téli olimpiákon érmes magyar korcsolyázók márványból készült emléktábláját.

Rendkívüli elnökségi ülést tartott szerdán a Magyar Úszó Szövetség, amelyen Gyárfás Tamás elnök írásban is benyújtotta a lemondását. Bár ezt azonnali hatállyal kívánta megtenni, az elnökség a szövetségi ügyvitel zavartalansága érdekében egyhangú szavazással úgy döntött, hogy felkéri Gyárfás Tamást, a közgyűlés időpontjáig maradjon a hivatalában.

Fontos lépéshez érkezett a 2020-as tokiói olimpia előkészülete: letették a japán fővárosban épülő Nemzeti Stadion, amely a négy év múlva megrendezendő ötkarikás játékok fő helyszínéül szolgál majd – alapkövét – írja az olympic.org.

Borkai Zsolt pozitívan értékelte a magyar sportolók 2016-os teljesítményét. Az olimpián szerzett tizenöt érem a helyezésekkel kiegészülve meglátása szerint egyértelmű jele annak, hogy a magyar sportnak van ereje. A MOB elnöke erről az M4 Sportcsatornának beszélt azon az eseményen, ahol Borkai Zsolt és dr. Bartha Csaba főtitkár kötetlen beszélgetés és vacsora keretein belül köszönte meg a sajtó egész éves munkáját.