
A rövidpályás Világkupa után a világbajnokságon is történelmet írt Hosszú Katinka, miután Windsorban a második nap győzött 200 pillangón és 100 háton is. Ezzel két örökranglistán is az első helyre került – az egyéni aranyérmek tekintetében átvette a vezetést a nőknél eddig legeredményesebbnek számító amerikai Jenny Thompsontól, míg az összes érmet számon tartó táblázaton beérte Thompsont, a svéd Therese Alshammart és a szlovák Jana Moravcovát.

A melbourne-i olimpia záróünnepélye magyar sportolók nélkül zajlott. Azok a magyar sportolók, akik úgy döntöttek, hogy maradnak, a szovjetektől való félelmükben nem szívesen mozogtak, így a faluban maradtak.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elfogadta Budapestnek a 2024-es olimpia és paralimpia megrendezésére benyújtott második körös pályázatát, s úgy döntött, hogy a magyar főváros benyújthatja a harmadik pályázati dossziéját is jövő februárban.

Bemutatták Gál László „Ötkarikás futballtornák - Érdekességek az olimpiák világából” című könyvét december 7-én a Csanádi Árpád Általános Iskola és Gimnázium éttermében. A szerző a szombathelyi Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület alelnöke és az Olimpiatörténészek Nemzetközi Társaságának (ISOH) tagja.

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztiánra még egy verseny vár idén, a tornász szombaton Japánban, a Toyota Kupán lép a szerhez. A lólengésspecialista még az elutazása előtt beszámolt arról, hogy a november végén, Győrben szerzett Mesterfokú Bajnoki címe óta még jobb formába került.

„Good governance avagy a helyes irányítás a hazai sportéletben” címmel rendezett konferenciát a sportbeli jó kormányzásról a SPORTJUS Magyar Sportjogász Társaság kedden az Újpesti Önkormányzat Dísztermében. Az eseményen előadást tartott dr. Bartha Csaba, a MOB főtitkára, dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és dr. Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi igazgatója, a SPORTJUS elnöke is. A szakmai fórum - melyre előzőleg mintegy 250-en regisztráltak - témái közt a hazai sportirányítás átalakítása jelentős hangsúlyt kapott.
A Magyar Olimpiai Bizottság az alábbi közleményt hozza nyilvánosságra 2016. december 7-én.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a karate sportág. A 2020-as tokiói olimpiai részvételt megerősítő augusztusi NOB-döntést követően a Nemzetközi Olimpiai Bizottság most arról határozott, hogy a karate – a sporttánccal és a sportmászással együtt – ott lesz a 2018-as, Buenos Airesben sorra kerülő nyári ifjúsági olimpiai játékok műsorán.

Mindegyik éremből jutott egy a windsori rövidpályás világbajnokság nyitónapjára: az aranyat Hosszú Katinka szállította 400 vegyesen, előtte az ezüstöt 200 gyorson, míg Bernek Péter bronzéremmel zárt 400 gyorson.

A melbourne-i olimpia magyar szempontból utolsó versenynapján tornában, úszásban és vízilabdában voltak érdekeltek sportolóink. Ráadásul akár mindhárom sportágban érmes reményeket dédelgetett a szakvezetés.