Orbán Viktor miniszterelnök szombat délelőtt az Országház Nándorfehérvári termében fogadta a Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW) elnökét, Nenad Lalovicot. A sportdiplomáciai találkozón részt vett Schmitt Pál. a MOB tiszteletbeli elnöke, a NOB magyar tagja, Fürjes Balázs, a budapesti olimpiai és paralimpiai pályázat vezetője és Gyurta Dániel olimpiai, háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok úszó, a NOB magyar tagja is.
Tovább tart rövidpályás gyorskorcsolyázóink sikersorozata a 2016/2017-es világkupa-sorozatban. Szombaton Liu Shaoang ezüstérmet nyert az 500 méteres távon.
Hosszan tartó betegség után, december 5-én elhunyt dr. Deák Valéria, több olimpiai csapatunk, egyben a Magyar Öttusa Szövetség korábbi orvosa - adta hírül a sportág szövetségének honlapja. Az egészségügyi team tagjaként részt vett a londoni olimpián, a szingapúri és a nanjingi ifjúsági ötkarikás játékokon, valamint Bakuban, az első Európa Játékokon is.

Péntek délben járt le a férfiválogatott szövetségi kapitánya posztjára kiírt pályázat beadási határideje, amely időpontig tizenhárom pályamunka érkezett be a Magyar Vízilabda Szövetséghez – írja a waterpolo.hu.

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink az elmúlt hónapban jól kezdtek az olimpiai felkészülés első állomásán. A két amerikai világkupaversenyen 2 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet nyertek. Jónak mondható a pénteki folytatás a 3. világkupán Sanghajban is.

Nem folytatja a munkáját a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnökeként dr. Baráth Etele – tájékoztatott hivatalos közleményben a szervezet. A sportág eddigi vezetője az olimpiai ciklust lezáró tisztújító közgyűlésen 21 év után adta át a stafétabotot az eddigi főtitkárnak, Schmidt Gábornak, akit a küldöttek megválasztottak az MKKSZ új elnökének. Baráth Etele mostantól a közgyűlés elnökeként dolgozhat tovább.

A Magyar Ökölvívó Szövetség (MÖSZ) tavaszi közgyűlésének döntése értelmében Papp László hatvan éve nyert harmadik olimpiai aranyának tiszteletére az idei évtől a mindenkori férfi országos bajnokság döntőinek napja a Magyar Ökölvívás Napja.

Amihez egy egész viadal kellett két éve, Dohában, az már három nap alatt összejött Hosszú Katinkának: a 200 hát megnyerésével immár a negyedik aranyérmét szerezte a windsori rövidpályás vb-n.

A riói olimpián bronzérmes férfi párbajtőrcsapat egyik tagja, Rédli András már hazajár Zuglóba. A világ- és Európa-bajnok, Universiade-győztes sportoló nemrég a BVSC-Zugló Vívószakosztályában népszerűsítette a vívást, december 7-én pedig a szintén zuglói Németh Imre Általános Iskolában járt. Az olimpiai iskolák szűk családjába tartozó zuglói oktatási intézményben több mint 200 diák – a teljes felső tagozat – hallgatta az olimpiát is megjárt, és ott érmet szerző sportoló élményeit. Rédli András pedig rutinos iskolalátogatóként nemcsak elkápráztatta, hanem tanította is a gyerekeket.
A 2014. december 17-én alakult Várpalotai Olimpiai Baráti Kör a patinás Thury Vár márványtermében rendezett kiállítást azokból az ötkarikás ereklyékből, amelyeket a kör tagjai gyűjtöttek össze az elmúlt évtizedek alatt.