
Tizenhárom évi „képernyős” szereplés után ismét a sportban – pontosabban a sport ügyét szolgálva – dolgozhat Sárfalvi Péter, világ- és Európa-bajnok, kétszeres olimikon (1996 Atlanta és 2000 Sydney) öttusázó, aki jelenleg miniszteri biztosként „melegít be”, januártól pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának utánpótlás nevelésért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkáraként tevékenykedik majd.

A görögországi Athénban tartotta tisztújító közgyűlését az Európai Judo Szövetség (EJU). A tagság ellenszavazat és tartózkodás nélkül bizalmat szavazott dr. Tóth László főkincstárnoknak, a Magyar Judo Szövetség elnöke így újabb négy évig lesz tagja az EJU hattagú végrehajtó bizottságának.

A száz pillangó megnyerésével Hosszú Katinka a hetedik aranyérmét is megszerezte a windsori rövidpályás világbajnokságon, ezzel újabb csúcsokat döntött meg – már a szám országos csúcsa mellett (55.12). Magyarország a második helyen zárt az éremtáblán az Egyesült Államok mögött, míg Katinka – újfent a dél-afrikai Chad Le Closszal párban – Doha után megint a világbajnokság legjobbjának bizonyult.

A Halhatatlan Magyar Sportolók ünnepi rendezvényén értékelték az elmúlt év legjelentősebb eseményeit és köszöntötték Rio olimpiai bajnokait.
Nagyszerűen zárta a 3. világkupaversenyt vasárnap Sanghajban a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott. Liu Shaoang 1000m-en megszerezte élete első világkupagyőzelmét, bátyja, Liu Shaolin Sándor 500m-en a második helyen ért a célba. A férfi 5000m-es váltó a negyedik helyen végzett.
Továbbra is Szűcs Lajos (a képen balról a 2.) a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) elnöke, akit a szombati tisztújító közgyűlésen egyhangúlag választották meg ismét elnöknek, így folytathatja a megkezdett munkát. Pest megye miniszteri biztosa egyben a Magyar Országos Horgász Szövetség első embere is.
Az első napot másolták a magyar úszók a windsori rövidpályás világbajnokságon: ismét megvan a komplett kollekció, az aranyat és az ezüstöt Hosszú Katinka szállította (200 vegyes, 50 hát), míg a bronzot ezúttal Verrasztó Dávid hozta 400 vegyesen. Gyurta Gergely és Jakabos Zsuzsanna szintén döntőzött a vegyeszámokban, 6., illetve 8. helyen értek célba.
A külsőségeiben is kitűnő, az interneten is közvetített 93. Papp László felnőtt férfi magyar bajnokság elérkezett a negyedik napjához, a döntőkhöz. A Magyar Ökölvívás Napján a finálékat a Gerevich Aladár Sportcsarnokban rendezték, ahol a MOB főtitkára, dr. Bartha Csaba is a díjátadók között volt.
A Magyar Birkózó Szövetség kezdeményezésére Budapest rendezheti a hétvégén a birkózás nem olimpiai súlycsoportjainak világbajnoki küzdelmeit. Az esemény fővédnöke Borkai Zsolt, a MOB elnöke. Az első nap nagy magyar siker született, hiszen a 71 kg súlycsoportban Korpási Bálint állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára; a győztesnek dr. Bartha Csaba MOB-főtitkár a helyszínen gratulált.
Szenzációsan szerepelt az olimpiai, világ és Európa-bajnok Berki Krisztián Japánban a Toyota Kupán, ahol megnyerte a lólengés versenyét.