
Magyarország köztársasági elnöke, Novák Katalin hivatalában látta vendégül a FINA vizes világbajnokság alkalmából hazánkban tartózkodó Thomas Bachot, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) első emberét.

Dr. Tran Duc Phant, a Vietnami Olimpiai Bizottság, valamint a vietnami sportigazgatás alelnökét, illetve vietnami diplomatákat fogadott Fábián László MOB-főtitkár és Bartha Csaba sportigazgató a szervezet székházában, június 17-én, pénteken.

Reza Salehi Amiri elnök vezetésével az Iráni Olimpiai Bizottság delegációja csütörtökön a MOB-székházba látogatott, ahol a felek Gyulay Zsolttal a további együttműködési lehetőségekről tárgyaltak.

A Magyar Olimpiai Bizottság új vezetése is szorosan együtt kíván működni a szervezet dr. Tállay András vezette orvosi bizottságával. Mint a testület június 15-ei ülésén az új főtitkár Fábián László hangsúlyozta: „a MOB, a magyar sport továbbra is számít az orvosbizottság iránymutatásaira”.

A Dél-Koreai Köztársaság magyarországi nagykövetét látta vendégül irodájában Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke. A megbeszélés középpontjában a két ország ötkarikás szervezete sportügyi együttműködésének lehetősége szerepelt.

Többször megírtuk már, hogy a vívás a legsikeresebb olimpiai sportágunk. Férfi kardvívóink és párbajtőrözőink gyakorlatilag a kezdetek óta ott vannak a világ élvonalában. Ám nem csak ők termelték ki azt a szekérderéknyi érmet az elmúlt több, mint száz év alatt. Első női olimpiai pontszerzőnk, érmesünk és olimpiai bajnokunk a női tőrvívásból került ki. Hetvenötödik életévét betöltő Szolnoki Mária pedig méltó utóda lett a nagy elődöknek.

A 2022. június 18. és július 3. között zajló 19. FINA Vizes Világbajnokságon a fenntarthatósági szempontok is fontos szerepet játszanak.

A Magyar Olimpiai Akadémia az elmúlt héten is több meghívásnak tett eleget, a rendezvényeken az olimpiai családot képviselve.

Legsikeresebb olimpiai sportágunk a vívás, melyen belül a kardvívás 1908-tól 1964-ig tartó időszakában az egyéni küzdelmekben csak akkor nem magyar állt a dobogó legfelső fokán, amikor az I. világháború egyik vesztes országaként nem indulhattunk. Pézsa Tibor tokiói aranyérme után huszonnyolc évet kellett várni arra, hogy ismét magyar himnusz szóljon az olimpián a férfi kardvívók egyéni küzdelmeinek végén. Akiért pedig szólt: Szabó Bence.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke Szkopjéban részt vett az Európai Olimpiai Bizottságok éves közgyűlésén. A kétszeres olimpiai bajnok Gyulay Zsolt jó néhány nemzetközi programon vett részt az utóbbi hónapokban, most pedig találkozott Thomas Bach-hal, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökével is, aki gratulált neki ahhoz, hogy a MOB közgyűlése elfogadta az új alapszabályt, s hogy a magyar sportban béke honol.