
Általában 50. születésnapjukon köszöntjük először olimpiai bajnokainkat, érmeseinket. Ilyenkor kerül ki a honlapra egy írás, amiben felidézzük pályafutásukat, vagy annak egy-egy érdekes részletét. Ám vannak olyan ikonjaink, akik sajnos nem érhették meg a fél évszázadot, és akik már életükben legendásak lettek. Közéjük tartozik Kolonics György is, akiről sétányt neveztek el a minap Gödön.

A Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU – International Skating Union) tisztújító közgyűlésén dr. Elek György, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség májusban újonnan megválasztott elnökségi tagja bekerült az ISU elnökségi tagjainak sorába.

Június 13-án 15 órától a Farkasréti temetőben vesznek végső búcsút az egykori vitorlázó pénzügyőrtiszttől, a Magyar Olimpiai Bizottság tagjától, alelnökétől, a Magyar Vitorlás Szövetség korábbi első emberétől, dr. Balogh Györgytől.
Rescsik Csaba a parasportlövők franciaországi világkupaversenyén megszerezte Magyarország első kvótáját a 2024-es párizsi paralimpiára.

Ünnepelt a Csanádi Iskola, jubileumi gála a Hajósban, megemlékezés Bozsik Józsefről. Az olimpiai iskolák és körök hírei következnek...

A városligeti Magyar Zene Házában tartotta éves közgyűlését május utolsó napján a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja. A résztvevők a fórum előtt vezetett „túrán” vehettek részt a városligeti intézményben, ahol így a sport a zenei kultúrával találkozhatott.

A magyar súlyemelésnek is van mire büszkének lennie a múltban, gondoljunk csak olyan legendákra, mint Földi Imre. A ’80-as években az utolsó (?) nagy generációt a Szanyi Andor, Barsi László, Jacsó József hármas képviselte. Utóbbi pedig egészen az olimpiai ezüstéremig vitte.

Fontos mérföldkövéhez érkeztek a 16. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) előkészületei, hiszen 55 nappal a megnyitó előtt, május 30-án, az Európai Olimpiai Bizottság központjában, Rómában fellobbant a fesztivál lángja.