
Olimpián és Európa-bajnokságon nem sikerült a dobogó legfelső fokára állnia, ellenben vb-arany kettő is van, hiszen gyerekkorától kezdve a világ legjobbja szeretett volna lenni. Így mondhatjuk, bevonzotta. Hetven éves lesz Tóth István birkózónk, őt köszöntjük.

Az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) 6. sportolói fórumán, Dubrovnikban az EOC Sportolói Bizottságának tagjává választották a négyszeres olimpikon Knoch Viktor olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázót. Megbízatása két évre szól.

Bécsy Balázst, a Magyar Snowboard Szövetség elnökét beválasztották a Nemzetközi Snowboard Szövetség, a World Snowboard Federation Igazgatótanácsának tagjai közé. A sportvezető a Magyar Olimpiai Bizottság marketingmunkatársaként az ötkarikás szervezet brandépítésén is dolgozik.

Szeptember 30-án ünnepli 50. születésnapját a barcelonai ötkarikás játékok bronzérmes ökölvívója, Mizsei György. Isten éltesse!

A tokiói játékok utáni első ülését tartotta szeptember 29-én Bacsa Péter vezetésével a Magyar Olimpiai Bizottság Sportszakmai Bizottsága. A grémium az olimpia értékelését is tárgyalta, majd elfogadás után az elnökségnek is napirendi pontként javasolta.

Online követhető edző-továbbképzést tartott szeptember 28-án a Magyar Edzők Társasága. A fórum kiemelt témája a tokiói olimpia szakmai értékelése volt. A Zoom-alkalmazáson keresztül több mint 200 hazai szakember regisztrált. Az előadók közt szerepelt Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója is.

Október 4-én, hétfőn délelőtt 11 órától a Budapest Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban (Budapest, V. kerület Március 15. tér) búcsúztatják dr. Bathó Ferencet, a Magyar Olimpiai Bizottság Felügyelő Bizottságának tagját, egykori MOB-tagot, a korcsolyaszövetség korábbi elnökét, az EMMI helyettes államtitkárát, egyetemi docenst, Jászberény díszpolgárát.

Hétvégén Bécsben tartotta elnökválasztó közgyűlését az európai fair play-mozgalom. A szervezetet kilenc éve vezető osztrák Christian Hinterberger visszavonult, helyére a küldöttek Philippe Housiaux, belga sportvezetőt választották meg elnöknek.

Minden idők legjobb magyar helyezését elérve negyedik lett Vas Kata Blanka az országúti kerékpáros világbajnokságon. Az új versenyidény első judós GP versenyén Zágrábban a magyarok 1-1 ezüst- és bronzérmet szereztek. Az olimpia után a szlovák-magyar határon fekvő Cunovóban rendezték a kajak-szlalom világbajnokságot, ahol az egyetlen magyar induló, Seprényi Sára Tímea a K1 mezőny utolsó harmadában végzett. A magyarok két arannyal, három ezüsttel és négy bronzéremmel zárták a szombathelyi Hungarian GP tornászversenyt. Csak párosban lesz magyar műkorcsolyázó a 2022. évi téli olimpián. A triatlon Eb-n Faldum Gábor 34. helye jelentette a legjobb magyar szereplést. Szabó Nóra a berlini maratonin elérte a 2022. évi Eb indulási szintjét.

A tavalyi, Covid-járvány miatt kisebb létszámú gyűjtőtalálkozó után, idén szombaton már a nyitás előtt többen vártak a bebocsátásra, a Magyar Olimpiai Bizottság Millenáris parkban megrendezett, XXIII. Nemzetközi Olimpiai és Sporttémájú Gyűjtőtalálkozójára.