
A 2019. novemberi értekezlet után nagy örömmel köszöntötték újra egymást az olimpiai iskolák, és az első alkalommal meghívott olimpiai óvodák vezetői a Magyar Olimpiai Bizottság tanácstermében. A 2021. szeptember 22-én, szerdán délelőtt rendezett értekezlet előtt majd mindenki véleménye az volt, hogy nagy örömmel vették tudomásul, újra találkozhatnak a rég nem látott kollégákkal a nem könnyű időszak után.

Dr. Kolbenheyer Zsuzsannát ismét beválasztották a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) vezető testületébe. A sportág nemzetközi szervezetének hétvégi tisztújító közgyűlésén új elnököt is választottak Luc Tardif személyében. A magyar sportdiplomata a magyar olimpiai mozgalomban is jelentős feladatokat lát el ciklusok óta.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy 329 meccsen 273 győzelmet, 16 döntetlent és csupán 40 vereséget szenvedő vízilabda csapat. Ők voltak a Kemény-legények. Kiknek nem minden napi szériájáról most filmkészül Zákonyi S. Tamás rendezésében.

Szeptember 30-án 10.00 órakor, a Budapesti Elektromos Sportegyesület sportcsarnokában (1138 Budapest, Népfürdő utca 18-20.) búcsúztatják, majd aznap 15.00 órakor kísérik utolsó útjára Vass Károlyt a Szent Gellért Plébánia urnatemetőjében (1115 Budapest, Bartók Béla út149.).

Dr. Bodnár András vezetésével ülést tartott a MOB Mező Ferenc Sportbizottsága. A napirendi pontok közt a támogatások mellett az 1972-es, müncheni olimpia 50 éves, 2022-ben esedékes emléktúrája is szerepelt.

Csütörtöktől szombatig elkelnek az utolsó műkorcsolyázó és jégtánc kvóták a 2022-es pekingi téli olimpiára a németországi Oberstdorfban.

Jól vizsgázott a magyar sport a koronavírus-járvánnyal nehezített másfél évben, ezt mutatja az olimpiai és paralimpiai szereplés – összegzett Deutsch Tamás elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke szerdán a Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) közgyűlésén. Az eseményen köszöntötték az olimpiai pontverseny dobogós klubjait is. Az egyesületeknek Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke köszönetet mondott a sikeres olimpiai felkészülésben tett munkájukért.

Idén is megrendezte konferenciáját a Magyar Edzők Társasága szakmai együttműködésével az Utanpotlassport.hu szerkesztőgárdája. A 11. alkalommal meghirdetett szakmai fórumra a Lurdy Ház rendezvényközpontjában került sor, a két fővédnök dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke volt. A MOB részéről Fábián László sportigazgató tartott előadást.

Dankó Virág, a megújult Millenáris ügyvezető igazgatója a Világraszóló bajnokaink c. kiállításon fogadta az exkluzív tárlatot meglátogató Kulcsár Krisztiánt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökét. A létesítmény vezetője ezúttal is megköszönte, hogy az esemény kivitelezésben a MOB az első perctől a Millenáris első számú stratégiai partnere volt. Röviden szólt arról is, hogy húsz évvel a nagy sikerrel zárult Álmok Álmodói kiállítás után decemberben a közönség elé kerül az Álmok Álmodói 2 is, azaz egyik óriási feladatból „sétálnak" át a következőbe.

Magyarország végzett a 2021-es kajak-kenu világbajnokság éremtáblázatának élén. Minden idők legjobb női triatloneredményét érte el Hamburgban Bragmayer Zsanett; Faldum Gábor a középtávú triatlon vb-n az olimpiai bajnok előtt végzett. Az országúti kerékpáros Valter Attila 18. a luxemburgi körversenyen. Két magyar női asztaliteniszező a Európa TOP-16 versenyének negyeddöntőjében búcsúzott a küzdelmektől. Sikeres volt a hazai kick-box világkupa. Hétvégi összefoglalónk következik.