
Fábián László vezetésével megtartotta alakuló ülését a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának nyáron megválasztott elnöksége. Az új grémium a MOB székházában szeptember 17-én áttekintette az elit klub előtt álló feladatokat. Célként jelölték meg a fiatal bajnokok bevonását, aktivizálását.

A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör a XVI. kerületi Önkormányzattal közösen szeptember 18-án köszöntötte a Kertváros olimpikonjait. A köszöntés a kerület legnagyobb közösségi ünnepén, a Kertvárosi Vígasságokon történt. A hatból kettő éremmel térhetett haza.

Hosszan tartó betegség után, szeptember 18-án este elhunyt dr. Bathó Ferenc, a Magyar Olimpiai Bizottság Felügyelő Bizottságának tagja, korábbi MOB-tag, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség előző elnöke, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára. Az elmúlt évtizedekben számos tisztséget töltött be a korcsolyasportban és az olimpiai mozgalomban. A sportvezető, gazdasági szakember 74 éves volt.

Pontos és gazdaságos olimpiát ígér a 2028-as Los Angeles-i játékok szervezőbizottságának az új elnöke. A héten kinevezett Kathy Carter hangsúlyozta, hogy az „építésmentes" seregszemlén mindenekelőtt a már meglévő sportlétesítményeket fogják hasznosítani, a várható költségvetés 6.9 milliárd dollár lesz.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság első embere az olimpiai mozgalom képviselőinek küldött levelében hangsúlyozta, mennyire fontos is megrendezni az olimpiai játékokat mint az egyetlen eseményt, amely békés versengés közepette hozza össze az embereket. A biztonságos lebonyolítását a szigorú koronavírus elleni védőintézkedések és az elérhető oltás szavatolja.

Pénteken ünnepli 95. születésnapját az 1948-as svájci téli olimpia páros műkorcsolyaversenyének ezüstérmese, a világbajnok Kékessy Andrea, aki sikerekben bővelkedő sportpályafutása alatt nem csupán remek élményekkel, hanem nevében egy „s” betűvel is gazdagodott. Isten éltesse!
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság lausanne-i székházába látogatott a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és főtitkára. Kulcsár Krisztián és Vékássy Bálint a NOB több vezető munkatársa mellett találkozott Thomas Bach-hal, a NOB első emberével is szeptember 14-én. A Genfi-tó északi partján kiépült településen, a NOB-székház közelében található Olimpiai Múzeum egy, a tokiói olimpián használt magyar felvonulóruhával gazdagodott.
A Millenáris Parkban látható Világraszóló bajnokaink c. olimpiatörténeti kiállítás egy héttel ezelőtt a rövidpályás gyorskorcsolyázó olimpiai bajnokainkat hívta vendégül, kedden este pedig a vízilabdázók jelentek meg az érdeklődők előtt.

A hazai szövetséggel való egyeztetés után a Magyar Olimpiai Bizottság visszaigazolta a 2022-es nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) szervezőinek a női korosztályos kézi- és kosárlabda-válogatottunk részvételét. A XVI. Nyári EYOF-ot július 24. és 30. között rendezik Besztercebányán.

A 2000-es években a Kásás vezetéknév elég jól csengett az uszodákban, ám hogy háromszoros olimpiai bajnokunk azzá váljon, aki, ahhoz kellett egy másik Kásás is, aki a ’70-es években szórta „suta” kezével a gólokat, nem is akárhogyan! Hetvenöt éves lett Kásás Zoltán, az „Apu”, őt köszöntjük!