
A szeptember 17-19-ei 26. Magyar Kick-box Világkupa beharangózó sajtótájékoztatóján az olimpia mellett az Európa Játékok vonatkozásai is napirendre kerültek. A szövetség képviselői arról beszéltek, bizakodásra ad okot, hogy – lévén amerikai eredetű modern küzdősportról van szó – a 2028-as olimpiát Los Angeles-ben rendezik.

A 2021-ben megrendezett, eredetileg 2020-as tokiói olimpia után a magyar sportolók a nyári- és téli, valamint szellemi olimpiákon (1896-2021) 183 arany-, 158 ezüst- és 181 bronzérmet gyűjtöttek össze.

Hétfőn tartották az Európai Taekwondo Szövetség (ETU) tisztújító közgyűlését Isztambulban. Az 51 tagországot számláló szervezetből két magyar is bekerült az elnökségbe: Patakfalvy Miklós, a Magyar Olimpiai Bizottság Sportszakmai Bizottságának tagja és dr. Márton Zsolt Krisztián, a hazai szövetség közelmúltban megválasztott elnöke.

A tokiói olimpikon Vas Kata Blanka elképesztő hajrával ezüstérmes lett az országúti kerékpárosok trentói Európa-bajnokságának U23-as női mezőnyversenyében. Egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek junior judósaink a luxemburgi junior Európa-bajnokságon. Három első helyet gyűjtött be a magyar tornászkülönítmény a mersini Challenge világkupaverseny szerenkénti döntőiben. Lehmann Csongor friss triatlonista U23-as világbajnok a Karlovy Vary-i világkupa-versenyen lett harmadik. A magyar női 3x3-as válogatott a franciaországi Európa-bajnokságon a negyeddöntőben búcsúzott. Igen nagylétszámú mezőny állt rajthoz a Balatonon megrendezett SUP világbajnokságon, a sportág méltán reménykedhet az olimpiai részvételre, akár már 2028-ban. Hétvégi összefoglalónk következik...

Az Európai Vívószövetség (ECF) Szocsiban zajló tisztújító kongresszusán Boczkó Gábort ismét a végrehajtó bizottság tagjává választották. A háromszoros olimpikon párbajtőrvívó Tokióban már sportvezetőként vett részt. A testület elnöke továbbra is a négyszeres olimpiai bajnok kardvívó, az Orosz Olimpiai Bizottság elnöke, Sztanyiszlav Pozdnyakov maradt.
Egyik neves vendég a másik után jelent meg szerdán délután a Millenáris Parkban, ahol a Világraszóló bajnokaink c. olimpiatörténeti kiállítás látható. A korcsolyázó bajnokok mellett kilátogatott a budai helyszínre Schmitt Pál vívó, a MOB tiszteletbeli elnöke, a NOB magyar tagja és Fábián László öttusázó, a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának idén megválasztott elnöke is.

A vívás hivatalosan is része lett a 2023-as Európa Játékok programjának – adta hírül az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) csütörtökön.

A Nemzetközi Fair Play Bizottság, más szervezetekkel együtt, először tavaly hirdette meg a Nemzetközi Fair Play Napot. Minden évben szeptember 7-e az a nap, amikor a fair play szellemiségét magukénak érző sportszervezetek, sportolók, edzők és sportvezetők megemlékeznek a fair play-ről.

Lausanne-ban ülésezik a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) Végreható Bizottsága. A grémium több jelentős témát is napirendre tűzött. Fókuszban Észak-Korea, Peking és Afganisztán.

Szeptember 25-én rendezi meg a Magyar Olimpiai Bizottság az általa működtetett Magyar Olimpiai Akadémia szervezésében a XXIII. Sport és Olimpiai Témájú Nemzetközi Gyűjtőtalálkozót a Millenáris parkban, a Millenáris Tudományos Kulturális Nonprofit Kft-vel való együttműködésnek köszönhetően. XXIII International Collector’s Meeting on Sport and the Olympics on 25 September.