
A Nemzet Sportolói a birkózó Varga Jánost jelölték Kulcsár Győző halálát követően maguk közé, a társaság 12. tagjának. Az előterjesztésről a kormány fog dönteni.

Október 31-én, szerdán délután 14 órától tartja halottak napi megemlékezését a Farkasréti temetőben található Olimpiai Bajnokok Falánál a Magyar Olimpiai Bizottság.

A budapesti birkózó világbajnokság apropóján fővárosunkban járó Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke szombat délután látogatást tett a Magyar Olimpiai Bizottságnál, ahol pár órás informális beszélgetést folytatott Kulcsár Krisztián elnökkel, és Vékássy Bálint főtitkárral.
A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör októberben ismét illusztris vendéget, a férfi vízilabdaválogatott szövetségi kapitányát, Märcz Tamást látta vendégül. Az október 25-i rendezvényre a kapitány „stílszerűen" egy szolnoki világliga-mérkőzésről érkezett.

A magyar férfi tornászcsapat bejutott a legjobb 24 közé a dohai világbajnokságon. A Vecsernyés Dávid, Babos Ádám, Boncsér Krisztián, Kardos Botond, Ryan Sheppard alkotta válogatott a 10. csoportban lépett a szerekhez a selejtezőben és végül a 20. helyen zárt. Ez azt jelenti, hogy a magyarok csapatban indulhatnak a 2019-es stuttgarti világbajnokságon, ahol olimpiai kvótát lehet szerezni.

Pénteken magyar aranyérmes birkózót ünnepelhetett a Papp László Sportaréna közönsége. A világ- és Európa-bajnok Bácsi Péter aranyérmet szerzett a kötöttfogásúak 82 kg-os mezőnyében. Előtte egy másik magyar, korábbi világbajnok, Korpási Bálint (72 kg) hatalmas csatában nem bírt a kétszeres vb-győztes német ellenfelével, és így ezüstérmes lett.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói karrierprogramjáról tartott szemináriumot a nemzetközi szervezet két instruktora Budapesten pénteken. MOB szervezésében lebonyolított, a NOB-bal közösen jegyzett, a Larus Étteremben rendezett interaktív továbbképző előadásokat egykori és jelenlegi sportolók, sportvezetők hallgatták meg, akik aktívan be is kapcsolódtak a foglalkozásokba.

Nem egészen 240 nap van hátra a második Európai Játékokig, ami a fehéroroszországi fővárosban, Minszkben kerül megrendezésre 2019. június 21 és 30-a között. Az eseményen mind az 50 nemzeti olimpiai bizottság képviselteti magát, a játékokat 15 sportágban hirdették meg, a szervezők összesen 4082 sportolót várnak. A szervezés terén újabb előrelépések történtek.
Csütörtökön Barka Emese megszerezte a magyar csapat első érmét a budapesti birkózó világbajnokságon. Bácsi Péter és Korpási Bálint is sikerrel vette az elődöntős találkozót, így pénteken mindketten az aranyéremért mérkőzhetnek.
Kerek születésnapja alkalmából Gyenge Valéria úszót, dr. Hámori Jenő kardvívót, Balczó András öttusázót és dr. Hegedűs Csaba birkózót köszöntötte csütörtökön a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja. A hagyományos ünnepi eseményen részt vett Schmitt Pál NOB-tag, a Nemzet Sportolója, Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke és Sárfalvi Péter a sportért felelős államtitkárság helyettes államtitkára.