
Dr. Kamuti Jenő, a Magyar és a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke, a MOB elnökségének tagja október 23-án egykori sportvezető édesapja emléktáblájánál emlékezett meg az 1956-os eseményekről.

Húsz évvel minden idők egyik legjobban megszervezett és magyar szempontból legsikeresebb öttusa világbajnoksága után 2019 szeptemberében ismét a Margitsziget – az atlétikai centrum és annak környéke – adhat otthont a sportág csúcseseményének. A tokiói olimpiai kvalifikációs versenyek forgatókönyvét – több eshetőséggel is számolva – már elkészítették, a pénzügyi keretekről pedig a közeli napokban dönthet az illetékes tárca.

Míg Katarban csütörtökön elkezdődik a felnőtt tornászok világbajnoksága, addig itthon az ifjúsági tornászok értékelték a Buenos Aires-ben rendezett ifjúsági olimpiát. Elsőként Balázs Krisztián, aki a fiúk mezőnyében szenzációs teljesítményt nyújtva, sérült bokával aranyérmet szerzett a csapatversenyben. A fiatal tornász a szerenkénti döntőkben is remekelt, hiszen talajon ezüst-, nyújtón pedig bronzérmet szerzett.

Kulcsár Krisztián szerint büszkeségre és optimizmusra ad okot a jövőre nézve, hogy a magyar csapat minden idők legjobb szereplésével, 24 éremmel - 12 arannyal, 7 ezüsttel és 5 bronzzal - zárta az ifjúsági olimpiát Buenos Airesben.

Az ifjúsági olimpia (YOG) végeztével a Nemzetközi Fair Play Bizottság (CIFP) pavilonja is bezárta kapuját Buenos Airesben. Az esemény ideje alatt a fair play-jel személyesen mintegy háromezren találkoztak, ami egy kiemelkedő szám.

A szerdai tisztújító közgyűlés után Kubatov Gábort a következő négy évre is a Ferencvárosi Torna Club elnökének választották az elnökségi tagok, akik az egyesület szerdai tisztújító közgyűlése után döntöttek titkos szavazáson - írja a fradi.hu.

A névadó kétszeres olimpiai bajnok kardvívóra emlékeztek az Ószőlői Papp Bertalan Általános Iskola Sportnapján október közepén.

Az Olimpiai Csatorna (Olympic Channel) Five Rings Films (Ötkarikás Filmek) dokumentumfilm-sorozata bemutatja Az arany generáció (The Golden Generation) c. filmet, amely az argentin nemzeti férfi kosárlabdacsapat lenyűgöző győzelmét mutatja be a 2004. évi athéni olimpiai játékokon. A film azt is megörökíti, ahogy a hazai nevelésű hősök újra egyesülnek és átélik a nemzetet elvarázsoló pillanatokat.
Eddigi legsikeresebb nyári ifjúsági olimpiáját élhette meg a magyar delegáció Buenos Airesben: versenyzőink 12 arany-, 7 ezüst- és 5 bronzéremmel zártak. Kulcsár Krisztián MOB-elnök szerint a számok önmagukért beszélnek. Az interjú a Nemzeti Sport október 20-ai számában jelent meg.
Buenos Airesből megérkezett Budapestre az ifjúsági olimpián szereplő magyar csapat. A fogadásukra a családtagokon kívül barátok, rajongók, sportvezetők és a sajtó munkatársai érkeztek a BOK-csarnokhoz (korábban SYMA-csarnok).