
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság augusztus 8-án (szerdán) bejelentette a Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2018-as évre szánt, a nemek közötti egyenlőség elősegítését célzó összeállítását.

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) értesítése alapján a fiú strandkézilabda válogatott is indulhat a 2018. októberi ifjúsági olimpián Buenos Airesben.

Délelőtt és délután is a magyar Himnuszt játszották a glasgow-i Európa-bajnokságon – a nyíltvízi viadalon Rasovszky Kristóf pályafutása első aranyérmét szerezte komoly világversenyen, miután megnyerte az 5km-t. Délután Hosszú Katinka minden nyűgöt és bajt hátrahagyva, óriásit küzdve győzött 200 vegyesen.

Megvan az első magyar kvóta a 2020-as tokiói olimpiára. Berecz Zsombor a dániai Aarhusban a világbajnokságon a finn dingi hajóosztályban 10 futam után a második helyen áll, így a befejező medal futam előtt, ahol csak a legjobb tíz versenyző rajtol a világbajnoki címért, már megszerezte az indulási jogot az olimpiára.

A világos kék ég összemosódik az argentin zászló színeivel, és a közeledő Ifjúsági Olimpia szelével.

Péntektől vasárnapig 4 tatamin rendezik meg a Papp László Budapest Sportarénában a 4. Budapest Judo Grand Prix-t. A Grand Prix a sportág legrangosabb sorozatának, a World Judo Tournak egyik eseménye. Az idei budapesti esemény olimpiai kvalifikációs verseny lesz, aki érmet szerez a magyar fővárosban, az értékes pontokat gyűjthet a ranglistán és nagy lépést tesz a 2020-as tokiói olimpia felé.
2018. augusztus 3-án, pénteken délután mély részvét mellett elbúcsúztatták a Kecskeméti Köztemetőben Sinkó Lajost.

Kapus, vegyész, kutató, szövetségi kapitány, egy holland herceg apósa, és nem mellesleg olimpiai bajnok vízilabda kapus. Cservenyák Tibor hetven éves, őt köszöntjük.

Glasgowban a multisport Európa-bajnokság keddi versenynapján két fiatal magyar sportoló a 16 éves úszó Késely Ajna 1500m-en, a 21 éves kalapácsvető Halász Bence egyaránt bronzérmet szerzett.

Buenos Aires, augusztus 6-a (hétfő): A fáklyatúra második megállójához érkezett, miután augusztus 5-én (vasárnap) elhagyta La Plata városát és megérkezett Argentína atlanti partvidékének emblematikus településére, Mar del Plata-ba.