
Dr. Magyar Zoltán a MOB elnökségének a taga, a Magyar Torna Szövetség elnöke, értékelte a három érmet – Dévai Boglárka aranyérmét, a junior Balázs Krisztián ezüstérmét és Vecsernyés Dávid bronzérmét – hozó glasgow-i tornász Európa-bajnokság remek magyar szereplését.

Minden idők egyik legnagyobb magyar öttusázója, a Nemzet Sportolója, idén januárban a Magyar Sportújságírók Szövetsége és a Magyar Olimpiai Bizottság életműdíjjal tüntette ki. Balczó András ma nyolcvan éves, őt köszöntjük.

Augusztus 15-én délelőtt, a Farkasréti temetőben mély részvét mellett végső búcsút vettek a július 25-én, 96 éves korában elhunyt legendás sportriportertől, az Aranycsapat 12. tagjától, Szepesi Györgytől.

Ismét indul a győri Széchenyi István Egyetem budapesti székhelyű Sportdiplomáciai szaktanácsadó szakirányú továbbképzése.

Vad Dezső, az aranytollal kitüntetett sportújságíró búcsúztatása 2018. augusztus 16-án 17 órakor lesz a Szt. Gellért Plébánia és urnatemetőben (XI. Bartók Béla út 149). A család kérése, hogy a gyászban osztozók egy szál virággal búcsúzzanak az elhunyttól!

Rasovszky Kristóf a tavalyi FINA Világbajnokságon, Balatonfüreden a 10 kilométeren ötödik, az 5 kilométeres távon pedig hetedik helyezett hosszútávúszó a vasárnap befejeződött Glasgow-i Európa-bajnokságon a válogatott legeredményesebb versenyzője lett, érmeinek és a megtett kilométerek számát tekintve a szintén győztes Hosszú Katinkát, Kapás Boglárkát, Milák Kristófot és Verrasztó Dávidot is megelőzve.

Bár sok emblematikus pillanatunk volt 1992-ben, a barcelonai olimpián, de mindközül talán még is kötöttfogású birkózó olimpiai bajnokunk érembe harapása a legemlékezetesebb. A mindig zsivány Farkas Péter ma ünnepli ötvenedik születésnapját, őt köszöntjük.

Augusztus 12-én ünnepelték a nemzetközi ifjúsági napot a #SAFESPLACES4YOUTH (azaz „Biztonságos Helyeket A Fiatalokért”) jelszó alatt. Az ifjúsági olimpiát 2018. október 6-a és 19-e között rendezik, amivel kapcsolatban már megkezdődtek az előzetes munkálatok, hogy biztosítani tudják a fiatalok védelmét.