
A hétvégen befejeződtek a multisport Európa-bajnokságok Glasgowban. A legeredményesebben a medencés úszók szerepeltek, négy arany-, három ezüst- és két bronzéremmel.

A Papp László Budapest Sportaréna közönsége vasárnap sem maradt magyar siker nélkül az olimpiai kvalifikációs judo Grand Prix-n. Tóth Krisztián nyerte a verseny 90 kilós súlycsoportjának küzdelmeit.

Az óbudai Rozmaring étteremben jött össze a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának elnöksége. Dr. Nébald György elnök ismertette a klub idei második félévre vonatkozó programját. A csúcsesemény a klub 25 éves életére emlékező összejövetel lesz szeptemberben. E mellett több kulturális program is szerepel a tervek között, valamint hagyományosan a Halottak napi megemlékezés, születésnapi köszöntők és az év végi nyugdíjas találkozó is.

Szombaton a budapesti judo Grand Prix 73kg-os súlycsoportjában az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós hat győzelmet aratva aranyérmes lett. Szabó Frigyes szerezte meg a bronzérmet Gercsák Szabina pedig a hetedik helyen végzett.

Karakas Hedvig bronzérmet szerzett a részvételi rekordot döntő budapesti olimpiai kvalifikációs Grand Prix-viadalon. A BHSE versenyzője újabb nagy lépést tett a 2020-as tokiói olimpia felé.

A Laser Radial éremfutamába a 10. helyen bejutott Érdi Mária a második helyen végzett és ezzel az összetettben két helyet javítva a 8. pozícióban fejezte be a világbajnokságot. Természetesen a tokiói olimpiai kvótát már korábban begyűjtötte.

Ha karta volna se kerülhette volna el sorsát, hiszen igazi vívó dinasztia sarja, ráadásul születése 1948-ban pont a londoni olimpia idejére esett, ahol édesapja, a hét címéből, egyetlen egyéni aranyát szerezte. Gerevich Pál hetven éves lett, őt köszöntjük!

A medencés Európa-bajnokság záró versenynapján Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen arany-, Késely Ajna 400 méter gyorson ezüst-, Burián Katalin pedig 200 méter háton bronzérmet szerzett a Glasgow-ban rendezett úszó Európa-bajnokságon. A magyar csapat négy arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárt. A nyíltvízi szakág 10km-es olimpiai számában Rasovszky Kristóf csak célfotóval lett második.

A finn hajóosztály medal futamát megnyerve Berecz Zsombor végzett az élen az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a dániai Aarhusban. Érdi Mária jól hajrázott a laser radial vb utolsó két futamában, így a 10. helyen zárta az alapversenyt és indulhat a medal futamban. Mivel ebben a hajóosztályban 18 olimpiai kvótát osztanak, így megszerezte a jogot az olimpián való indulásra.