Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

Kulcsár Krisztián: Látjuk a hazai úszósportban a biztató jövőt!
2017-12-21

Kulcsár Krisztián: Látjuk a hazai úszósportban a biztató jövőt!


Alapításának 110. évfordulóját ünnepelte a Magyar Úszó Szövetség december 19-én. Ennek alkalmával immár ötödik alkalommal iktatták be a sportág nagyságait a Magyar Úszó Hírességek Csarnokába, valamint elismerést kaptak 2017 hősei. Az esztendő sikereit Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke is méltatta. „2017 a magyar úszósport és az idén 110 éves Magyar Úszó Szövetség számára is meghatározó, emlékezetes esztendő marad” - kezdte beszédét az olimpiai ezüstérmes, világbajnok sportvezető. Mint Wladár Sándor elnök emlékeztetett: csak ebben az évben 65 érmet szereztek úszóink, ami „fenomenális teljesítmény”.

Tovább
A sportszövetségek megválasztották az idei év legjobbjait
2017-12-21

A sportszövetségek megválasztották az idei év legjobbjait


A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

Tovább
Salt Lake City újabb téli olimpiát rendezne
2017-12-19

Salt Lake City újabb téli olimpiát rendezne


Egyre valószínűbb, hogy Salt Lake City megpályázza a 2030-as téli olimpiai játékok rendezését. Korábban szó volt róla, hogy Salt Lake City akár már a 2026-os téli játékokra is jelentkezne, de az Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága szerint ez túl közeli időpont lenne a 2028-as Los Angeles-i nyári olimpia előtt.

Tovább
Az olimpiai pontszerző Pető Tibor az evezősök új elnöke
2017-12-19

Az olimpiai pontszerző Pető Tibor az evezősök új elnöke


A kétszeres világbajnok, olimpiai ötödik helyezett Pető Tibor lett a Magyar Evezős Szövetség (MESZ) új elnöke, mivel hétfőn az elnökválasztás céljából összehívott rendkívüli közgyűlés három évre, 2020 októberéig biztosította a bizalmáról.

Tovább
Doppingellenes tájékoztató, sportági konzultáció Phjongcshang jegyében
2017-12-19

Doppingellenes tájékoztató, sportági konzultáció Phjongcshang jegyében


A Magyar Olimpiai BIzottság a 2018-as téli játékokat megelőző, utolsó előtti sportági konzultációját tartotta hétfőn a szervezet székházában. A megbeszélés előtt doppingellenes tájékoztatóra került sor.

Tovább
Dr. Tállay András vezetésével megalakult a MOB Orvosi Bizottsága
2017-12-19

Dr. Tállay András vezetésével megalakult a MOB Orvosi Bizottsága


Dr. Tállay András vezetésével alakuló ülést tartott a MOB Orvosi Bizottsága a hazai ötkarikás szervezet székházában december 18-án. A 9 fős szakmai grémiumot Kulcsár Krisztián MOB-elnök és Vékássy Bálint főtitkár is köszöntötte. A napirendi pontok közt az ortopéd sebész, sportorvos Tállay András többek közt ismertette az új bizottság munkájával kapcsolatos terveit.

Tovább
Végső búcsút vettek a kézilabdázó olimpikon Szabó Lászlótól
2017-12-18

Végső búcsút vettek a kézilabdázó olimpikon Szabó Lászlótól


Vasárnap délben, a makói római katolikus temetőben búcsúztatták a november 29-én, 62 éves korában elhunyt, kétszeres olimpikon kézilabdázót, Szabó Lászlót (becenevén Sonkát).

Tovább
Kapás Bogi: arany, Kenderesi Tamás: bronz – 2. hely az éremtáblán
2017-12-18

Kapás Bogi: arany, Kenderesi Tamás: bronz – 2. hely az éremtáblán


Akárcsak 2013-ban, Herningben, most Koppenhágában is második helyen zárt a magyar válogatott a rövidpályás Európa-bajnokság éremtábláján. Akkor 5-3-2 volt a mérleg, most 8-3-2 – ezúttal is az oroszok végeztek előttünk. A zárónapon Kapás Boglárka végre levetette lelki béklyóit, és megszerezte pályafutása első rövidpályás aranyérmét, míg Kenderesi Tamás szintén először állt dobogóra 25-ös medencében rendezett világversenyen. A legjobb időket értékelő pénzdíjas rangsorban Hosszú Katinka 2., Kapás Boglárka 6. lett, míg a férfiaknál Bernek Péter 13. helye a legjobb.

Tovább
Két riói olimpikon az év legjobbja a magyar atlétáknál
2017-12-17

Két riói olimpikon az év legjobbja a magyar atlétáknál

A Magyar Atlétikai Szövetség ünnepi gálaesten díjazta a búcsúzó esztendő legjobbjait. Ünnepi volt az est, mert az év kiemelkedő teljesítményeit elért atlétáit köszöntötték a Groupama Aréna konferenciatermében – és ünnepi volt azért is, mert az elegáns rendezvény keretében a sportág emlékezett a magyar atlétika elmúlt 120 évére is. Az eseményen részt vett Kulcsár MOB-elnök, Orendi Mihály alelnök és Svein Arne Hansen, az európai szövetség első embere is.

Tovább
Az olimpiai bajnok és „műtétrekorder” Pars Krisztián nem teszi le a kalapácsot
2017-12-17

Az olimpiai bajnok és „műtétrekorder” Pars Krisztián nem teszi le a kalapácsot

„Ha így folytatom, nem marad olyan porcikám, ami legalább egyszer ne hasogatott volna, de ez még semmi ahhoz képest, hogy az elmúlt 17 esztendő során kilencszer műtöttek meg. Ezzel valószínűleg csúcstartó vagyok a kalapácsvetők társaságában, de mennyivel jobb lenne azzal büszkélkedni, hogy újra az éremvadászok közé tartozok” – nyilatkozta a nemrégiben újra edzésbe állt Pars Krisztián, London olimpiai bajnoka, a 2016-os nyári játékok kalapácsvető versenyének hetedik helyezettje az SzPress Hírszolgálatnak.

Tovább
Infoartnet