Kicsúszott a pálya nyomvonaláról és a friss hó miatt már nem tudta folytatni menetét Miklós Edit az alpesi sí világkupa szuperóriás-műlesikló versenyén, a franciaországi Val d' Isere-ben. A számot az amerikai Lindsey Vonn nyerte. A vasárnapi szuperóriás-műlesikló versenyén Miklós Edit nem tudta befejezni menetét, miután a pályának ugyanazon szakaszán esett ki, mint az előző nap. A szám győztese a sérüléséből visszatérő osztrák Anna Veith lett
Medgyesi Fruzsina a második, Tóth Ivett a harmadik helyen zárt a kassai Négy nemzet műkorcsolya-bajnokságon. Előbbi a második, utóbbi a negyedik pozíciót foglalta el a pénteki rövidprogramot követően, a szombati kűrben pedig Tóth a második, Medgyesi a harmadik legjobb pontszámot kapta.A téli olimpiai kvótát Tóth szerezte korábban, a nemzetnek.
December 12-én tartották a harmadik Hesz-napot. A tanulók verssel, fuvolajátékkal köszöntötték névadójukat, dr. Hesz Mihályt. A nógrádi intézmény énekkel, virágokkal és egy szép tortával is kedveskedett neki. Jelenlétével megtisztelte a rendezvényt Lehmann László, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára, Nagyné Barna Orsolya, a Balassagyarmati Tankerület igazgatója, Hidvégi Vince, a Duna-Ipoly Nőtincsi Kajak - Kenu Szakosztály edzője és alelnöke valamint a tanulókat kísérő intézményvezetők és felkészítő testnevelők.
Hosszú Katinka beállította netanyai aranyrekordját: 6-ból 6 versenyt nyert meg, ma ismét kétszer állhatott dobogóra a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság utolsóelőtti napján. Külön öröm, hogy 200 vegyesen Verrasztó Evelyn szédületes hajrával második lett mögötte, így öt év után nyert újra egyéni érmet. Az éremtáblán 7-7-re állunk az oroszokkal az elsőségek tekintetében.

Bár a papírforma szerint mind a 200 hát, mind a 100 vegyes Hosszú Katinkának állt a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon, mindkét távon akadt egy-egy igazán komoly rivális, aki veszélyeztette a címvédését – végül azonban mindkét támadást sikerült visszavernie. Katinka ezzel újabb mérföldkőhöz érkezett: ezen a napon szerezte az 50. aranyérmét világversenyeken.

Két magyar, Nagy Viktor és Vámos Márton is bekerült a Total Waterpolo nevű internetes honlap első alkalommal kiírt szavazásán a 2016–2017-es szezon legjobb férfi vízilabdázói közé.

Budapeset lesz a házigazdája a LEN éves kongresszusának 2018. június 2-án - így döntött a nemzetközi szervezet pénteki, koppenhágai ülésén. Az eseményt a Magyar Úszó Szövetség a 2017. évi FINA vb-t szervező BP2017 Nkft. csapatával közösen készíti elő.

Hagyományápolás, az esztendő sikereinek felidézése, 2018-as előretekintés, példaképek év végi köszöntése. Évtizedes hagyomány a Magyar Olimpiai Bizottságban karácsony közeledtével a szépkorú olimpiai érmesek köszöntése; idén 170-en kaptak meghívást, köztük a legidősebb magyar olimpiai aranyérmes, az ötszötös bajnok tornász, a 96 éves Keleti Ágnes. Kulcsár Krisztián MOB-elnök mellett Bodnár András, a MOB Mező Ferenc Sportbizottságának vezetője mondott köszöntőt. A hangulatról az énekes előadóművész Szulák Andrea gondoskodott.

Szűk két hónappal a rajt előtt mindkét sportolói falu elkészült a februári pjongcsangi téli olimpiára, valamint a márciusi paralimpiára.
A gyorskorcsolyázó Nagy Konrád két távon, 1000 és 1500 méteren indulhat a februári, phjongcshangi téli olimpián. A nemzetközi szövetség (ISU) csütörtökön, a honlapján hirdette ki a kvótások névsorát a világkupa-sorozat első négy, olimpiai kvalifikációs állomását követően.