Nógrád község általános iskolája 2014. november 22-én vette fel a község szülötte, az olimpiai bajnok kajakozó, Hesz Mihály nevét. A névadó azóta is igyekszik az iskola minden rendezvényét személyes jelenlétével megtisztelni...

Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke és dr. Bartha Csaba főtitkár kötetlen beszélgetés és vacsora keretein belül köszönte meg a sajtó egész éves munkáját.

Borkai Zsolt vezetésével ülést tartott a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége. Az ötkarikás szervezet grémiumának munkájáért a MOB elnöke karácsony alkalmából évzáró vacsorán mondott köszönetet az elnökség tagjainak.

Magyar Zoltán, a lólengés kétszeres olimpiai bajnoka, ugyanezen a szeren háromszoros világ- és Európa bajnok, valamint Kenderesi Tamás, a 200 méteres pillangóúszás ifjúsági olimpiai győztese, az idei felnőtt Eb, valamint a riói nyári játékok bronzérmese is december 13-án, Luca napján jött a világra. Előbbi 1953-ban örvendeztette meg Budapesten élő szüleit az érkezésével, utóbbi 43 esztendővel később Aparhant, egy aprócska Tolna megyei kisközség újszülött polgáraként látta meg a napvilágot. A tornászfenomén – ma a Magyar Tornaszövetség elnöke – Ferencváros, a windsori rövid pályás vb-ről éppen a 20. születésnapján hazaérkező úszótalentum pedig néhány hónapja a térképen alig fellelhető faluja díszpolgára.
A nyugdíjas korú olimpiai érmeseket köszöntötte a hagyományoknak megfelelően ünnepséggel egybekötött ebéddel a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) kedden a Larus étteremben.

Bemutatták kedden Budapest 2024-es olimpiai és paralimpiai pályázatának sportolói bizottságát, amelynek elnöke Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó. A sajtótájékoztatón Fürjes Balázs, a budapesti olimpiai pályázat vezetője kiemelte, az élsportolók és bajnokok egyrészt példát mutatnak a társadalom többi tagjának, hogy „kemény munkával milyen sikereket lehet elérni", s megmutatják azt is, hogy „többet is ki lehet hozni magunkból, mint amit előzetesen gondolunk."

Ahogy arról már beszámoltunk, tizenhárom szakember pályázik a magyar férfiválogatott szövetségi kapitányi posztjára. A neveket pénteken a nemzetközi kupában is szereplő csapatok, edzők érdekében nem hozta nyilvánosságra a Magyar Vízilabda Szövetség, most viszont mindenki megismerheti a pályázók listáját – írja a waterpolo.hu.

A Japán Olimpiai Bizottság és a Tocsigi Prefektúra közös delegációja tett látogatást Győrben Borkai Zsoltnál, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökénél. Az egyeztetés középpontjában a 2020-as tokiói olimpia állt.
A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) 2016. december 12-i nyilvános közgyűlésén, a sporttörvény módosításának megfelelően módosította az alapszabályát és köztestületté alakult. A tisztújításon a küldöttek 25 szavazattal Szabó Lászlót, az MPB elnökét választották a szervezet elnökének további négy évre, Deutsch Tamás alelnök is folytatja munkáját.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöksége november végén pályázatot írt ki a szakmai igazgatói, valamint a szövetségi kapitányi posztokra. A pályázati határidő december 12-én zárult, az alábbi pozíciókra a következő személyek nyújtották be jelentkezésüket. A felnőtt válogatott szövetségi kapitányi posztjára négyen, szakmai igazgatónak 9-en, utánpótlás-kapitányak ketten pályáztak, a paraszakág élére egy kandidálás érkezett. A pályázatokról előre láthatóan jövő hétfőn a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöksége dönt.