Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kenéz György 70 éves

Kenéz György.jpg

Hetven esztendős Kenéz György olimpiai és Európa-bajnok vízilabdázó, edző, a Vasas örökös bajnoka.

c88c0213-e382-4fd2-a3ff-86fa18a7ed3e.jpg

MTI

Kenéz György 1956. június 23-án született Budapesten. Az olimpiai bajnok úszó Székely Éva tanította úszni a BVSC-ben, majd áttért a vízilabdára. Nevelőegyesülete a KSI, 12 évesen már a sportiskola játékosa, 1974-ben pedig Faragó Tamás ajánlására igazolt a Vasashoz, ahol később az Örökös bajnok-címet is magkapta.

68232635-832b-426e-9a9c-72dfd2a6d659.jpg

MTI

1975 és 1986 között 128 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Ha egyesületi pályafutását nézzük, 1986-ban idegenlégiósként a Poseidon Catania játékosa lett.

Még egész fiatal, amikor lehetőséget kap az olimpiai keretben. Montreálra készülnek, amikor – sporttársa sérülése alkalmával – Horkai György posztján játszik, teljesítménye elnyeri Gyarmati Dezső szövetségi kapitány tetszését, és kiviszi az olimpiára. A csapat 1976-ban, Kanadában olimpiai bajnok.

220129f4-95b0-430d-91e8-6059c5458081.jpg

Budapest, 1976. június 8. A montreali olimpiára készülő magyar vízilabda-válogatott tagjai csoportképhez állnak össze. Álló sor: Gyarmati Dezső szövetségi kapitány (b1), Faragó Tamás (b2), Sudár Attila (b3) Molnár Endre (b4), ifj. Szívós István (b5), Csapó Gábor (b7), Kárpáti György segédedző (j1). Guggol: Horkai György (b2), Kenéz György (b3), Cservenyák Tibor (b4), Sárosi László (b5), Konrád Ferenc (b6), Gerendás György (b7).

MTI

További kiemelt eredményei közt a válogatottal kétszeres világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnokságokon egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot is nyert.

Két év olaszországi játék után hazajön, befejezi az aktív sportot. A TF-en 1983-ban szerez edzői diplomát, amit 1988-tól már kamatoztatni tud a Vasasnál, igen jól, hiszen következő évben bajnokok a piros-kékek.

938f368e-a15e-4bd4-83ca-4df890366ef9.jpg

MTI

A kilencvenes évek első felében visszatér itáliai klubjához, majd 1999-ben néhány év kitérőként újra külföldre megy, kuvaiti szövetségi kapitány. Itthon a Tungsram, a Spartacus, később újra a Vasas, végül az Angyalföldi Sportiskola DSE felnőtt csapatának edzője.

20221206_024_olimpikon_ebed.jpg

MOB-Média/Szalmás Péter

Sporttársaival, bajnoktársaival ma is összetart, rendszeres vendége a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja rendezvényeinek és a MOB karácsonyi összejöveteleinek.

20260512_obk_kozgyules_022.jpg

MOB-Média/Szalmás Péter

Isten éltesse Kenéz Györgyöt!

Infoartnet