
Helyi idő szerint szombat este nyolc órától rendezik a harmadik ifjúsági olimpia megnyitóját. A Buenos Airesi főtéren található obeliszk melletti esemény után 79 magyar fiatal kezdi meg a szereplését. A korábbi két nyári esemény hagyományai ha lehet mondani, köteleznek, hiszen a nem hivatalos éremtáblán mindkét alkalommal az első tízben végeztünk, több mint 200 nemzet között.
Száz éve született és huszonöt éve hunyt el dr. Berzsenyi Barnabás, aki tagja volt a melbourne-i olimpián ezüstérmet nyert párbajtőrcsapatnak. Tiszteletére állított emléktáblát a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület és Kemenessömjén Község Önkormányzata.

Október 4-én ünnepli 60. születésnapját Kelemen Zoltán (a képen balról a negyedik) olimpiai bronzérmes tornász, a Budapesti Honvéd SE edzője, tornaszakosztályának vezetője.

A NOB Emberi Jogi Bizottsága október 1. és 3. között ülésezett, ahova a tagállamok delegált állampolgárait, hazai és nemzetközi szervezetek, valamint a civil társadalom megjelentjeit látták vendégül a bizottság éves ülésén.

A fórum az olimpiai Agenda 2020 kezdeményezése. Nem más céllal kerül megrendezésre október 5-6-án az argentin fővárosban, mint hogy a különböző ötletek és gondolatok teret kapjanak arra vonatkozóan, milyen tényezők lehetnek hatással a sport jövőjére. Az ifjúsági olimpiát megelőző eseményen magyar sportvezetők is részt vesznek.

Hat olimpiai aranyérem tulajdonosa, két világbajnokkal kiegészülve jelent meg a csütörtökön kezdődő budapesti rövidpályás úszó világkupát felvezető sajtótájékoztatón.

Kedd délután a budapesti Syma-csarnoktól busszal, majd a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről elindult a magyar ifjúsági csapat a Buenos Aires-i III. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékokra. A delegáció 79 sportolót számlál. A csapattól Vékássy Bálint, a MOB főtitkára is a helyszínen búcsúzott.

Thomas Bach NOB-elnök október első napján a világ végének is nevezett argentin tűzföldi szigetvilágba utazott, hogy részt vegyen a fáklya túrájának utolsó szakaszán. Nem volt egyedül, hiszen Gerardo Werthein, az Argentin Olimpiai Bizottság elnöke – aki egyben az olimpia szervezőbizottságának vezetője is – vele tartott, hogy az október 6-án kezdődő nyitóünnepségen együtt nyithassák meg a 2018-as Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát.

A BOM a Magyar Sportért Közhasznú Alapítvány a jövőben a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) kiemelt stratégiai partnereként működik tovább.

Harminc éve érdemes volt a számokkal játszani. Éppen három évtizede már, hogy az ötkarikás játékok utolsó perceit ütötte az óra. Egy igen sikeres olimpia fináléja volt október 2-án, Szöulban. 11 aranyérmet, 6 ezüstöt és 6 bronzot vitt haza 1988-ban Dél-Koreából a magyar csapat!