
A Farkasréti temetőben október elsején végső búcsút vettek a négyszeres olimpiai bajnok vívótól, Kulcsár Győzőtől. A Nemzet Sportolóját az olimpiai bajnok egykori tanítvány, Nagy Tímea, a korábbi ötkarikás győztes csapattársak közül Schmitt Pál, továbbá dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is méltatta.

Az 1968-as mexikói olimpia helyszínére látogatott Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke. A német sportdiplomata a játékok 50 éves jubileuma alkalmából utazott a magyarok számára igen sikeres olimpiának otthont adó országba.

Szeptember utolsó hétvégéjén is kitettek magukért a magyarok az olimpiai sportágakban. versenyzőink hozták az érmeket úszásban, tornában, öttusában és birkózásban is. Hétvégi összefoglalónk következik.
A vegyesváltó küzdelmeivel véget ért a 46. Katonai Öttusa Világbajnokság Budapesten, ahol a magyarok közül a női versenyben Kovács Sarolta ezüstérmet szerzett, míg a férfiak mezőnyében az olimpiai bronzérmes Marosi Ádám harmadik helyen végzett. A Honvéd Dózsa György úti sporttelepén rendezett eseményen több olimpikon is rajthoz állt. A Nemzetközi Katonai Sportszövetség és a Nemzetközi Fair Play Bizottság közös fair play-díját az olasz Matteo Cicinelli kapta a fair play szellemiségével megegyező cselekedetéért.

A Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör őszi első programjának vendége Erdei Zsolt ökölvívó volt. Az olimpiai bronzérmes, világbajnok, kétszeres Európa-bajnok, többszörös profi világbajnok, a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke pályafutását Surányi Péterrel való beszélgetés alapján ismerhettük meg.
A kétszeres olimpiai bajnok, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó Vári Attila lett a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke. A MOB elnökségének tagja dr. Kemény Dénest váltja a poszton, megbízatása 2020. október 22-ig szól.
Közel két órával a kezdés előtt már többen is várakoztak a gyűjtők közül a Mező Ferenc általános iskola kapujában, hogy beléphessenek a kétszeres olimpiai bajnok Martinek Jánosról elnevezett tornaterembe.
„Olyan jó magyarnak lenni! Hallgatva a Magyar Himnuszt és a Szózatot, most is elsírtam magam, akárcsak versenyző koromban” – mondta az olimpia.hu-nak dr. Kamuti Jenő, a Nemzet Sportolója szombaton, miután a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében átvette a Magyar Örökség Díjat.
Az Országgyűlés egy tavalyi határozata alapján minden év szeptemberének utolsó pénteki napja a Magyar Diáksport Napja. Az alkalomból és az Európai Diáksport Napja apropójából több program színesítette szeptember 28-át. Elindult például az Egy cipőben járunk program, melynek keretében az olimpiai család több tagja is csatlakozott adományával. Az eseményt köszöntötte Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke, részt vett rajta Vékássy Bálint főtitkár is.

A magyarokkal együtt hét nemzet mintegy 70 kiállítója jelezte részvételi szándékát a szeptember 29-ei XX. Sport és Olimpiai Témájú Nemzetközi Gyűjtőtalálkozóra, melyen olimpikonok, ötkarikás bajnokok is fognak aláírást osztani. A látogatók számára a részvétel ingyenes.