Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

Elbúcsúztatták a négyszeres olimpiai bajnok vívó mesteredzőt, Kulcsár Győzőt
2018-10-01

Elbúcsúztatták a négyszeres olimpiai bajnok vívó mesteredzőt, Kulcsár Győzőt


A Farkasréti temetőben október elsején végső búcsút vettek a négyszeres olimpiai bajnok vívótól, Kulcsár Győzőtől. A Nemzet Sportolóját az olimpiai bajnok egykori tanítvány, Nagy Tímea, a korábbi ötkarikás győztes csapattársak közül Schmitt Pál, továbbá dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is méltatta.

Tovább
A '68-as játékok helyszínére látogatott Thomas Bach
2018-10-01

A '68-as játékok helyszínére látogatott Thomas Bach


Az 1968-as mexikói olimpia helyszínére látogatott Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke. A német sportdiplomata a játékok 50 éves jubileuma alkalmából utazott a magyarok számára igen sikeres olimpiának otthont adó országba.

Tovább
Úszók, öttusázók, tornászok, birkózók szállították a jó eredményeket hétvégén
2018-10-01

Úszók, öttusázók, tornászok, birkózók szállították a jó eredményeket hétvégén


Szeptember utolsó hétvégéjén is kitettek magukért a magyarok az olimpiai sportágakban. versenyzőink hozták az érmeket úszásban, tornában, öttusában és birkózásban is. Hétvégi összefoglalónk következik.

Tovább
Olasz versenyző érdemelte a Nemzetközi Fair Play-díjat a budapesti katonai öttusa vb-n
2018-10-01

Olasz versenyző érdemelte a Nemzetközi Fair Play-díjat a budapesti katonai öttusa vb-n


A vegyesváltó küzdelmeivel véget ért a 46. Katonai Öttusa Világbajnokság Budapesten, ahol a magyarok közül a női versenyben Kovács Sarolta ezüstérmet szerzett, míg a férfiak mezőnyében az olimpiai bronzérmes Marosi Ádám harmadik helyen végzett. A Honvéd Dózsa György úti sporttelepén rendezett eseményen több olimpikon is rajthoz állt. A Nemzetközi Katonai Sportszövetség és a Nemzetközi Fair Play Bizottság közös fair play-díját az olasz Matteo Cicinelli kapta a fair play szellemiségével megegyező cselekedetéért.

Tovább
Madár a Csanádiban
2018-10-01

Madár a Csanádiban


A Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör őszi első programjának vendége Erdei Zsolt ökölvívó volt. Az olimpiai bronzérmes, világbajnok, kétszeres Európa-bajnok, többszörös profi világbajnok, a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke pályafutását Surányi Péterrel való beszélgetés alapján ismerhettük meg. 

Tovább
Az olimpiai bajnok Vári Attila lett a vízilabda-szövetség elnöke
2018-09-30

Az olimpiai bajnok Vári Attila lett a vízilabda-szövetség elnöke

A kétszeres olimpiai bajnok, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó Vári Attila lett a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke. A MOB elnökségének tagja dr. Kemény Dénest váltja a poszton, megbízatása 2020. október 22-ig szól.

Tovább
Olimpikonok és mintegy 100 kiállító a XX. nemzetközi gyűjtőtalálkozón
2018-09-30

Olimpikonok és mintegy 100 kiállító a XX. nemzetközi gyűjtőtalálkozón

Közel két órával a kezdés előtt már többen is várakoztak a gyűjtők közül a Mező Ferenc általános iskola kapujában, hogy beléphessenek a kétszeres olimpiai bajnok Martinek Jánosról elnevezett tornaterembe.

Tovább
Magyar Örökség Díjat kapott dr. Kamuti Jenő
2018-09-29

Magyar Örökség Díjat kapott dr. Kamuti Jenő

„Olyan jó magyarnak lenni! Hallgatva a Magyar Himnuszt és a Szózatot, most is elsírtam magam, akárcsak versenyző koromban” – mondta az olimpia.hu-nak dr. Kamuti Jenő, a Nemzet Sportolója szombaton, miután a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében átvette a Magyar Örökség Díjat.

Tovább
Az olimpiai család is csatlakozott a diáksport-szövetség Egy cipőben járunk programjához
2018-09-28

Az olimpiai család is csatlakozott a diáksport-szövetség Egy cipőben járunk programjához

Az Országgyűlés egy tavalyi határozata alapján minden év szeptemberének utolsó pénteki napja a Magyar Diáksport Napja. Az alkalomból és az Európai Diáksport Napja apropójából több program színesítette szeptember 28-át. Elindult például az Egy cipőben járunk program, melynek keretében az olimpiai család több tagja is csatlakozott adományával. Az eseményt köszöntötte Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke, részt vett rajta Vékássy Bálint főtitkár is.

Tovább
Hét nemzet kiállítói mellett olimpikonok dedikálnak a gyűjtőtalálkozón
2018-09-28

Hét nemzet kiállítói mellett olimpikonok dedikálnak a gyűjtőtalálkozón


A magyarokkal együtt hét nemzet mintegy 70 kiállítója jelezte részvételi szándékát a szeptember 29-ei XX. Sport és Olimpiai Témájú Nemzetközi Gyűjtőtalálkozóra, melyen olimpikonok, ötkarikás bajnokok is fognak aláírást osztani. A látogatók számára a részvétel ingyenes.

Tovább
Infoartnet