
Szeptember 29-én rendezi a MOB Mező Ferenc Sportbizottsága alá tartozó Emlék és Hagyományőrző Albizottság Gyűjtő Szekciója a XX. Sport és Olimpiai Témájú Nemzetközi Gyűjtőtalálkozót.

A leány U18-as kézilabda válogatott a lengyelországi Kielcében a második, a fiú ifjúsági vízilabda válogatott Szombathelyen a harmadik helyen végzett a korosztályos világbajnokságon.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Prof. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere állami kitüntetéseket adott át augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban.

Életének 71. évében váratlanul elhunyt Szabó Gyula, többszörös világ- és Európa-bajnoki érmes, sokszoros magyar bajnok futóvadlövő, aki két olimpián (1972 München, 1976 Montreal) képviselte hazánkat.

Megtartotta első operatív találkozóját Buenos Aires jegyében a Nemzetközi Fair Play Bizottság /CIFP/ csapata. A MOB székházában bemutatásra kerültek azok a játékok, melyekkel az Ifjúsági Olimpia résztvevőit, valamint a regisztrált vendégeket várják majd októberben a Fair Play pavilonban.
Augusztus 15-én, életének 81. évében elhunyt dr. Takács Ferenc professzor, a MOA alapító tagja, professor emeritus.
Bacsa Péter, a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) alelnöke számára nem csupán a rendezés sikere és a hazai versenyzők eredményessége fontos az októberi budapesti birkózó világbajnokságon, ugyanis a magyar fővárosban választanak majd új tagokat a nemzetközi szövetség (UWW) vezető testületébe, melybe ő is pályázik.

Két éve Londonban még csak belekóstolt a felnőtt kontinensbajnokság légkörébe, a múlt héten befejeződött Glasgow-i Európa-bajnokságnak viszont már az egyik főszereplője volt Késely Ajna, aki a 400 és a 800 gyorson ezüsttel, az 1500 méteren a harmadik helyezésével, ráadásul junior Európa-csúcsokkal tette emlékezetessé a szereplését. A közszeretetnek és most már nagy tiszteletnek örvendő16 éves lány nem titkolja, hogy a versenysorozat végére teljesen elkészült az erejével, úgy, ahogy eddig még sohasem.