Elhunyt Szakos József

Életének 74. évében hosszan tartó, méltósággal viselt betegség után elhunyt Szakos József mesteredző, a Magyar Ökölvívók Szövetségének (MÖSZ) korábbi főtitkára és szakmai igazgatója, Erdei Zsolt nevelőedzője – tájékoztatott honlapján a MÖSZ.
Szakos József 1953. április 3-án született Budapesten.
Ökölvívóként ifjúsági országos bajnoki ezüst-, a felnőtt bronzérmes. A hetvenes évek közepétől edző, majd 1998-ban mesteredző-címmel ismerik el.
A Budapesti Honvéd SE után 1978-ban kerül a Központi Sportiskolába, ahol a nyolcvanas évek első felétől már szakágvezető. Irányítása mellett fiatalok százai sajátították el az ökülvívást, számos bajnokot nevelt. Egyik legsikeresebb tanítványa a KSI-ben Erdei Zsolt, aki később olimpiai bronzérmes, amatőr és profi világbajnok lett.
A KSI-s évtizedek után 1998-tól – Csötönyi Sándor invitálására – a Magyar Ökölvívó Szövetségben látott el különböző feladatokat: a szervezet főtitkára, szakmai igazgatója, majd utánpótlás-szakágvezetője. Sportvezetőként tagja volt a pekingi olimpia magyar ökölvívócsapatának. Jelentős érdemei vannak a magyarországi alap- és középfokú edzőképzés működtetésében is.

MTI
Szakos József filozófiája volt, hogy nemcsak bokszolót, hanem embert is kell nevelni a rábízottakból.
A Magyar Olimpiai Bizottság együttérzését fejezi ki a családnak, az ölölvívók közösségének.
(Nyitókép: MTI)


